Про нас

Передумови створення ВОВПО


Вже багато років в Україні існує проблема занепаду національного військово-патріотичного виховання молодого покоління. Причиною стала антиукраїнська діяльність влади, що призвело до демілітаризації, розвалу системи військово-патріотичного виховання допризивної молоді.

Протягом  багатьох років військово-патріотичний рух в Україні занепадав. І основними причинами були: 

  • Зниження значимості ЗСУ на державному рівні і в суспільстві.

  • Демілітаризація.

  • Ігнорування владою проблем розвитку ВПВ.

  • Розвал радянської системи ВПВ, що була основана  на героїці СРСР. Відсутність нової державної системи ВПВ на історичній героїці України.

  • Загальнодержавна політика приниження національної свідомості населення.

З метою забезпечення усвідомлення особистої відповідальності громадянами України щодо військового обов'язку, посилення спроможності протистояти зовнішнім і внутрішнім загрозам, зміцнення якостей патріота України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни, підготовка юнаків до виконання конституційного обов’язку, морального та фізичного загартування майбутніх захисників країни, багато років працюють клуби (організації) військово-патріотичного виховання молоді.
Клуби  як громадські організації працюють завдяки ентузіазму керівників клубів, здебільшого кадрових офіцерів та військовослужбовців запасу, котрі  мають досвід участі у військових діях. Інструктори клубів інтегрують і застосовують свій бойовий досвід, свої практичні знання і навички на заняттях з дітьми й молоддю на якісному професійному рівні.

З метою консолідації зусиль у галузі патріотичного виховання дітей та молоді діючі організації військово-патріотичного виховання з регіонів України об’єднуються воєдино з метою реалізації спільних завдань по підготовці молоді до захисту України від військової агресії з боку інших держав і якісної реалізації державної стратегії, концепції і програми національно-патріотичного виховання в України та розгалуженню мережі військово-патріотичного руху.

24.12.2015 був підписаний "МЕМОРАНДУМ про співпрацю між громадськими об’єднаннями та ініціативами, які розвивають військово-патріотичне виховання":

 Ми, представники військово-патріотичної громадськості, звертаємось до всіх військово-патріотичних організацій та організацій і громадських ініціатив, які безпосередньо займаються військово-патріотичною підготовкою, або популяризують і розвивають військово-патріотичне виховання, як один із основних напрямків національно-патріотичного виховання, серед дітей і молоді, та інших верств населення України, з пропозицією приєднатися до започаткованого нами Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій (далі – ВОВПО або «об’єднання»).
  Керуючись чинним законодавством України, а також основними принципами ефективної взаємодії громадських організацій, громадськості та патріотично налаштованих громадян, усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на створення атмосфери довіри та партнерських відносин погодилися співпрацювати для впровадження заходів, які сприяють реалізації державної стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а саме - формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до України, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави."

  Меморандум підписало 16 військово-патріотичних клубів та організацій з 7 регіонів України.

6

років існуємо

13

областей України охопили

23

військово-патріотичні організації об’єднали

30

регіональних проектів реалізували

43

всеукраїнських проектів реалізували


Наша спілка займається розвитком військово-патріотичних організацій, їх лідерів і їх вихованців.

Три складові нашої програми розвитку:
Складова 1  - інтелектуальний розвиток  
Складова 2  - історико-культурний розвиток
Складова 3  - військова підготовка та фізичний розвиток

КЕРІВНИЦТВОМи об'єднали колектив патріотів, які накопичили великий досвід в області неформальної освіти, військової і фізичної підготовки та підготовки цілеспрямованої молоді до активного громадського життя, захисту і боротьби за інтереси України.
Пустовій Юрій Степанович

керівник спілки

yuriy_st@ukr.net

Ковальчук Михайло Михайлович

голова Координаційної ради спілки

pulsarbest@i.ua

топчій.jpg
Топчій Наталія Іванівна

голова секретаріату спілки

komc198@gmail.com

Євген.jpg
Ломако Євгеній Володимирович

координатор Київської області

loma-evgenij@ukr.net

Яцук Э.jpg
Яцук Едуард Анатолійович

координатор Полтавської області

kudm.gvardiya@ukr.netБондар Сергій Олексійович

координатор Луганської області

mega.pobeda1994@ukr.net

Білан Дмитро Андрійович

координатор Дніпропетровської області

dmitry79white@gmail.com

Водянюк.jpg
Федір Водянюк

координатор Вінницької області

vodyanyuk.60@gmail.com

Драчук Олена Миколаївна

координатор Хмельницької області

olenadrachyk@gmail.com

Данилова Галина Григорівна
Данилова Галина Григорівна

координатор Львівської області

vizaturgal@ukr.net

Параскун Сергій Миколайович1.jpg
Сергій Параскун

координатор Миколаївської області

kozatztvo.korabel@ukr.net

Проценко Ярослава Олександрівна
Проценко Ярослава Олександрівна

координатор Черкаської області

alex_proc@ukr.net

Інфографіка діяльності