Про нас

Передумови створення ВОВПО


Вже багато років в Україні існує проблема занепаду національного військово-патріотичного виховання молодого покоління. Причиною стала антиукраїнська діяльність влади, що призвело до демілітаризації, розвалу системи військово-патріотичного виховання допризивної молоді.

Протягом  багатьох років військово-патріотичний рух в Україні занепадав. І основними причинами були: 

  • Зниження значимості ЗСУ на державному рівні і в суспільстві.

  • Демілітаризація.

  • Ігнорування владою проблем розвитку ВПВ.

  • Розвал радянської системи ВПВ, що була основана  на героїці СРСР. Відсутність нової державної системи ВПВ на історичній героїці України.

  • Загальнодержавна політика приниження національної свідомості населення.

З метою забезпечення усвідомлення особистої відповідальності громадянами України щодо військового обов'язку, посилення спроможності протистояти зовнішнім і внутрішнім загрозам, зміцнення якостей патріота України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни, підготовка юнаків до виконання конституційного обов’язку, морального та фізичного загартування майбутніх захисників країни, багато років працюють клуби (організації) військово-патріотичного виховання молоді.
Клуби  як громадські організації працюють завдяки ентузіазму керівників клубів, здебільшого кадрових офіцерів та військовослужбовців запасу, котрі  мають досвід участі у військових діях. Інструктори клубів інтегрують і застосовують свій бойовий досвід, свої практичні знання і навички на заняттях з дітьми й молоддю на якісному професійному рівні.

З метою консолідації зусиль у галузі патріотичного виховання дітей та молоді діючі організації військово-патріотичного виховання з регіонів України об’єднуються воєдино з метою реалізації спільних завдань по підготовці молоді до захисту України від військової агресії з боку інших держав і якісної реалізації державної стратегії, концепції і програми національно-патріотичного виховання в України та розгалуженню мережі військово-патріотичного руху.

24.12.2015 був підписаний "МЕМОРАНДУМ про співпрацю між громадськими об’єднаннями та ініціативами, які розвивають військово-патріотичне виховання":

 Ми, представники військово-патріотичної громадськості, звертаємось до всіх військово-патріотичних організацій та організацій і громадських ініціатив, які безпосередньо займаються військово-патріотичною підготовкою, або популяризують і розвивають військово-патріотичне виховання, як один із основних напрямків національно-патріотичного виховання, серед дітей і молоді, та інших верств населення України, з пропозицією приєднатися до започаткованого нами Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій (далі – ВОВПО або «об’єднання»).
  Керуючись чинним законодавством України, а також основними принципами ефективної взаємодії громадських організацій, громадськості та патріотично налаштованих громадян, усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на створення атмосфери довіри та партнерських відносин погодилися співпрацювати для впровадження заходів, які сприяють реалізації державної стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а саме - формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до України, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави."

  Меморандум підписало 16 військово-патріотичних клубів та організацій з 7 регіонів України.

4

роки існуємо

14

областей України охопили

31

військово-патріотичні організації об’єднали

24

регіональних проектів реалізували

36

всеукраїнських проектів реалізували


Наша спілка займається розвитком військово-патріотичних організацій, їх лідерів і їх вихованців.

Три складові нашої програми розвитку:
Складова 1  - інтелектуальний розвиток  
Складова 2  - історико-культурний розвиток
Складова 3  - військова підготовка та фізичний розвиток

КОМАНДАМи об'єднали колектив патріотів, які накопичили великий досвід в області неформальної освіти, військової і фізичної підготовки та підготовки цілеспрямованої молоді до активного громадського життя, захисту і боротьби за інтереси України.
Юрій Пустовій

координатор ВОВПО

yuriy_st@ukr.net

Олександр Торгун

голова координаційної ради

torgun.olexandr@gmail.com

топчій.jpg
Наталія Топчій

голова секретаріату

natalya_topchiy@bigmir.net

Корнієнко.jpg
Олександр Корнієнко

координатор міста Києва

kornienko@spas.net.ua

Євген.jpg
Євгеній Ломако

координатор Київщини

loma-evgenij@ukr.net

Яцук Э.jpg
Едуард Яцук

координатор Полтавщини

kudm.gvardiya@ukr.net
координатор Харківщини


Володимир Бахмут

координатор Житомирщини

gorodokschool2016@gmail.com

Водянюк.jpg
Федір Водянюк

координатор Вінничини

vodyanyuk.60@gmail.com

Параскун Сергій Миколайович1.jpg
Сергій Параскун

координатор Миколаївщини

kozatztvo.korabel@ukr.net

Михайло Ковальчук

координатор Хмельниччини

kominik@i.ua

Подолюх.jpg
Михайло Подолюх

координатор Львівщини

podolyukh_@ukr.net

Інфографіка діяльності