Досвід мужніх України – Тернопільщина

4 березня 2017 року в місті Тернопіль пройшов форум «Досвід мужніх України. Тернопільщина», організаторами якого став відділ сім`ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації (Ігор Чорний і Арсен Ляхоцький).

4 березня 2017 року в місті Тернопіль пройшов форум «Досвід мужніх України. Тернопільщина», організаторами якого став відділ сім`ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації (Ігор Чорний і Арсен Ляхоцький). В форумі прийняли участь представники місцевих громадських організацій, які займаються військово-патріотичним вихованням дітей та молоді, і представники управління освіти та відділу сім`ї та молоді. На запрошення організаторів на форум приїхали координатор Юрій Пустовій та голова секретаріату Наталія Топчій( ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій»). Метою заходу було проведення аналізу розвитку військово-патріотичного виховання в області, розробка ефективної моделі покращення стану такого виховання і розробка спільного плану-діяльності на 2017 рік. Про захід ми розпитали координатора ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» Юрія Пустовія.
– Пане Юрію, хто був ініціатором форуму «Досвід мужніх України. Тернопільщина»?
– Наша спілка започаткувала форум «Досвід мужніх України» в 2016 році. Тоді ми під патронатом Міністерства молоді та спорту провели такий форум для громадських організацій України, які займаються військово-патріотичним вихованням дітей та молоді. У ньому прийняло участь 100 представників із 20 регіонів України. Ми плідно попрацювали на вісьмох майданчиках і створили загальну резолюцію, яка в собі уміщує найкращі напрацювання в сфері військово-патріотичного виховання. На форумі модератором був Арсен Ляхоцький, який є представником влади саме в галузі роботи з молоддю і має дуже гарний досвід в успішній співпраці з громадськими ініціативами. Тому було не дивно, коли він і громадський діяч Микола Бігус (ОЗО, НСОУ «Пласт») на початку 2017 року звернулися до нас з ініціативою проведення такого заходу і у нього в області, щоб об’єднати місцеві організації в спільному активному розвитку військово-патріотичної підготовки молоді.
– Хто прийняв участь в форумі і ваші враження від цих учасників?
– В форумі прийняло участь близько 20 представників від таких організацій: НСОУ «Пласт», МНК, «Десантно-козацький рій» , Національний корпус, Тернопільский кіш УК, Спілка Афганців України, «Сокіл», «Тризуб» ім.С.Бандери, «Рідне місто» Бережани, ВПК «Характерник», Тернопільський обласний комунальний центр ТКСЕ учнівської молоді. Це ті організації, яким не байдуже питання правильного виховання молоді в сучасних умовах війни з російсько-терористичними військами на Сході України. Модератором форуму виступив Микола Бігус, який дуже активно займається підтримкою розвитку військово-патрітичної підготовки не тільки на Тернопілщині, але і на державному рівні. … Кожна організація презентували свою роботу і показала зацікавленість в активному розвитку військово-патріотичного виховання молоді. Було приємно, що вони працюють і готові співпрацювати один з одним.
– Про що була мова на форумі?
– Спочатку ми познайомилися, побачили відео презентації організацій та анонси заходів на цей рік. Потім я і Наталія Топчій розповіли передумови створення ГС ВОВПО, його мету, завдання і проекти. Я доповів про стан військово-патріотичного виховання дітей та молоді на державному рівні. Пояснив, що і як роблять в цьому напрямку центральні органи влади, який результат зараз є на рівні областей і на місцях. Пояснив, чому така діяльність центральних органів влади і політична воля керівництва держави ще досі тримає військово-патріотичне виховання дітей та молоді на незадовільному рівні. Для вирішення основних проблем ми обговорили можливість підготовки педагогічних кадрів для військово-патріотичного виховання молоді, можливість створення ресурсних центрів на місцях, можливості співпраці з центральними органами влади в проведенні заходів, ефективного проведення всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)» та створення нових проектів. Від ВОВПО ми запропонували моделі покращення військово-патріотичної підготовки дітей та молоді на Тернопільщині, використовуючи наявний потенціал громадських організацій. Був складений спільний план заходів Тернопільської області на 2017 рік. Створена робоча група щодо проведення в квітні місяці на Тернопільщині інструкторсько-методичного семінару «Кузня захисників України» 2.
– Що саме вас вразило під час форуму?
– Більше всього мене приємно вразило, що на форумі більшість учасників були представниками прогресивної молоді. Також приємно вразили місцеві козаки і афганці, які об’єдналися і дуже ефективно співпрацюють. Це реально унікальне для мене явище, коли саме такі організації знаходять між собою порозуміння. Ще у мене викликало щире захоплення, коли я дізнався, як плідно співпрацює обласний відділ сім`ї та молоді з громадськими організаціями, як відділ всіляко допомагає громадським ініціативам в їх діяльності і облдержадміністрація проводе відкритий конкурс заходів саме для громадських ініціатив. На жаль, це унікальний випадок на рівні України.
– Як ви думаєте, чи результативно пройшов форум?
– Так, форум прийшов успішно. Адже не зважаючи на вихідний день, на цей захід приїхали організації з області. Особливо молодці активісти Бережанщини, які вміють правильно популяризувати свій край. Всі дуже добре попрацювали і ніхто нікого не критикував, а навпаки намагався знайти точки дотику. Ми дали можливість людям поговорити, почули їх думки, їх досвід, їх пропозиції. Розповіли їм про ситуації в державі. І головне – організації тепер близько познайомились один з одним і готові до комунікації. А координувати і об’єднувати в спільній справі готовий структурний підрозділ обласної виконавчої влади, який саме виконує ту роль, для чого він існує. І мені приємно знати про те, що на Тернопільщині є люди при владі, які професійно виконують свої обов’язки і яким не байдуже виховання патріотизму у нашої молоді.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі