Всеукраїнський військово-спортивний вишкіл «Щит і меч»

Вдруге на території Ямпільської районної сільськогосподарської школи І-ІІІ ступенів в с.Порогах на базі військово-патріотичного клубу «Форпост» проходить 10-денний Всеукраїн-ський військово-спортивний вишкіл «Щит і меч», участь в якому цьогоріч беруть 130 юних борців з 7-ми областей України.

Вдруге на території Ямпільської районної сільськогосподарської школи І-ІІІ ступенів в с.Порогах на базі військово-патріотичного клубу «Форпост» проходить 10-денний Всеукраїнський військово-спортивний вишкіл «Щит і меч», участь в якому цьогоріч беруть 130 юних борців з 7-ми областей України.
Захід проводиться з метою сприяння військово-патріотичному вихованню молоді та підготовки до служби в Збройних Силах України, набуття знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни. Вишкіл, ініціатором якого є громадська організація «Військово-патріотичний клуб «Форпост»» (ВОВПО) під керівництвом Федора Водянюка, зібрав 15 команд юних патріотів і проходить за сприяння облдержадміністрації, обласної ради, Департаменту соціальної і молодіжної політики ОДА, Ямпільської РДА і районної ради, обласної організації Товариства сприяння обороні України, відокремленого підрозділу Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області, ряду організацій нашого району, спонсорів і меценатів.
11 липня 2018 року відбулось урочисте відкриття за участю представників органів державної влади та місцевого самоврядування району, керівників ряду громадських організацій, учасників бойових дій в зоні АТО та волонтерів, юних вихованців військово-патріотичних, військово-спортивних клубів, громадських організацій: «Прикордонник» м.Броварів (керівник Вікторія Любінцова), «Гарт» м.Кременчук Полтавської області (Едуард Яцук), «Омега» м.Житомира (Валентин Романчук), «Самсон-Право» м.Хмельницького (Гарій Оседлевич), «Окрема тактична група ОТГ-23» м.Шепетівки Хмельницької області (Олена Драчук), «Патріот-Д» м.Дніпра (Дмитро Білан), «Рубіж» м.Луцьк (Сергій Гузов), «Барс» м.Вінниця (Олександр Черната), «Гарт» смт.Томашполя Сергій Водянюк, «Юний десантник» с.Богданівки Тульчинського району (Максим Козачок), «Рейд» м.Ладижина (Олександр Мних), «Форпост» м.Ямполя (Федір Водянюк), «Марс» відокремленого підрозділу ВГДР «Школа безпеки» м.Вінниці (Олександр Макаров). На відкриття заходу вишикувались юнаки та дівчата у військовій формі віком від 10 років, численні гості та організатори вишколу. Хвилиною мовчання вшанували учасники заходу пам’ять полеглих на Сході України військовиків, серед яких і 6 наших земляків – Сергій Камінський, Василь Івкун, Сергій Дерен, Борис Мар’янович, Олександр Кудима та Олександр Перепелиця. Прозвучав Державний Гімн України і у небо злетів Державний Прапор, право підняти який було надано учасникам АТО та волонтерам.
Привітали учасників вишколу та побажали отримати максимальну користь від організованих змагань заступник голови Координаційної ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Вінницькій облдержадміністрації Андрій Мельничук, голова обласної організації ТСОУ полковник Анатолій Кацай та начальник відділу освіти РДА Олександр Кульбаба.
Президент Вінницької обласної федерації рукопашного бою, керівник СК «Барс», директор військово-патріотичного клубу «Форпост» Федір Водянюк у своєму вітальному слові зазначив: «Знову зустрілися друзі, побратими, спортсмени, і ви, діти, які з 6-ти років одягли військову форму щоб стати патріотами нашої країни. Хочемо, щоб ви впродовж наступних днів пройшли навчання, здобули нові вміння, навички і знання у нашому навчально-тренувальному центрі ВПК «Форпост».
Проходження тактичної смуги перешкод продемонстрували присутнім керівник ВСК «Гарт» Сергій Водянюк та вчитель фізичного виховання Сергій Фіщук, а вихованці відокремленого підрозділу ВГДР «Школа безпеки» (Олександр Макаров) – вміння з порятунку потерпілих, дій в умовах хімічної атаки та надання допомоги в умовах пожежі.
Програма навчання, тренування та змагань обіцяє бути цікавою та насиченою. За задумом організаторів юні учасники вишколу мають оволодіти теоретичними та практичними навичками з таких дисциплін: проходження тактичної смуги перешкод різних ступенів складності, туристична (гірсько-штурмова) підготовка; тактична, вогнева, інженерно та військово-медична підготовка; військова топографія; цивільний захист населення; маскувальна і розвідувальна справа; рукопашний бій, прийоми самооборони; фізична підготовка. У програмі вишколу також екскурсія до історико-культурного заповідника «Буша», марш-кидок на 25 км з подоланням реальних перешкод, покладання квітів до пам’ятного знака учасникам АТО і меморіалу Слави в м.Ямполі. Закінчилисяся навчання на аеродромі у с.Сутиски Могилів-Подільського району, учасники табору пройшли парашутно-десантну підготовку, висадку десанту з літака і екскурсійний політ. Потім відбулося урочисте закриття вишколу «Щит і меч», підбиття підсумків і відзначення переможців і призерів змагань.
Слід сказати, що попри примхи погоди, юні спортсмени цілком задоволені перебуванням у літньо-польовому таборі. Після тренувань і змагань діти спілкуються, для них організовуються різноманітні ігри, розваги, пісні біля вечірнього багаття. Годують смачно і калорійно. Програма табору цікава і різноманітна, тому даний проект і надалі буде впроваджуватися на Вінниччині.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі