Підготовка молоді

Підготовка молоді

Підготовка молоді – навчальні матеріали, курси, вишколи та інші заходи для молоді, яка готується брати активну участь в побудові, розвитку та дієздатності системи безпеки та оборони України.

Сучасна російсько-українська війна, зокрема при повномасштабному нападі,  продемонструвала необхідність формування національного спротиву населення України задля боротьби проти агресивної політики північного сусіда. Як і в будь-якій війні, найкращим кадровим потенціалом оборони держави є підготовлена молодь, яка фізично, психологічно і розумово краще гартується, краще тренується і краще витримує негативні впливи війни. Саме стійка і загартована молодь, яка патріотично налаштована та готова до самопожертви і невтомної боротьби за незалежність і територіальну цілісність України, і є запорукою існування української держави, української нації.

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» складається з різноманітних військово-патріотичних клубів та організацій, які в першу чергу основною метою своєї діяльності розглядають саме підготовку молодого покоління до розвитку та захисту України. Кожна організація спілки в різноманітний спосіб здійснює підготовку молоді до виконання свого громадянського та морального обов’язку по захисту свого народу, своєї Батьківщини. Форм та видів такої підготовки застосовується безліч. І цей досвід поширюється серед однодумців та масштабується.

Так, з самого початку спілка одним із пріоритетних для себе питань визначила саме побудову системної роботи щодо підготовки молоді в патріотичному та оборонному напрямку. Розробки щодо побудови такої системи були запропоновані різним центральним органам виконавчої влади: Міністерству молоді та спорту, Міністерству освіти і науки; Міністерству оборони та Міністерству у справах ветеранів.

Навчання молоді в більшості здійснюється організаціями спілки в наступних варіантах: кількаденні заняття на тиждень, одноденне заняття на тиждень, разові або циклічні тренінги, навчальні семінари, вишколи, а також вишкільні табори та військово-патріотичні збори.

Першим заходом спілки в напрямку навчання молоді став вишкіл «Школа молодших інструкторів та командирів», який має на меті підготовку активних лідерів молодіжних груп та помічників інструкторів з військово-патріотичного виховання дітей та молоді з початкової військової підготовки з використанням бойового досвіду ЗСУ та імплементації стандартів НАТО.

На сьогодні планується проведення для молоді програми курсів з початкової військової підготовки загальновійськового спрямування, профорієнтаційні курси по певних військових спеціалізаціях. Такі курси планується проводити для молоді не лише наочно, а і дистанційно.

Першим проектом ГС ВОВПО по навчанню молоді на всеукраїнському рівні став вишкіл «Школа молодших інструкторів та командирів», який направлений на підготовку, з числа активної молоді, нових молодіжних лідерів-командирів та майбутніх інструкторів з початкової військової підготовки для роботи в військово-патріотичних організаціях (клубах) спілки.