Школа молодших інструкторів та командирів 2019

Школа молодших інструкторів та командирів 2019 29.08.2019

Школа молодших інструкторів та командирів 2019

  Виховання покоління нової української військової еліти, яка готова формувати нову сучасну українську армію, - це одне із головних завдань громадської спілки "Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій". Для цього щорічно проводяться різноманітні навчальні і виховні заходи для молоді із військово-патріотичних клубів (організацій). Одним із них є "Школа молодших інструкторів і командирів", яка направлена на спеціалізовану підготовку молодіжних лідерів військово-патріотичних осередків спілки з усіх регіонів України. Цього року цей захід пройшов як спецкурс в рамках молодіжного патріотичного вишколу "Гарт", в якому прийняла участь молодь із ГС ВОПВО і зацікавлена молодь з різних районів Київської області в кількості 50 осіб. Даний захід був проведений спільними зусиллями Київського обласного молодіжного центру КОДА в співпраці з керівництвом ГС ВОВПО, яке і розробило програму і забезпечило інструкторський склад вишколу.
  Цьогорічна "Школа молодших інструкторів і командирів" за основу взяла профорієнтаційну роботу з молоддю із демонстрацією перспектив навчання не тільки в українських військових закладах, а і в військових вищих навчальних закладах країн НАТО. Завдяки підтримці з боку Управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ відкриття вишколу було організовано на території Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. На відкритті були присутні: профільний заступник голови Київської облдержадміністрації; представники інституту, Управління цивільно-військового співробітництва, Управління молодіжної політики і національно-патріотичного виховання КОДА; керівництво ГС "Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій" та керівник Київського обласного молодіжного центру. Учасникам заходу розповіли про історію інституту, детально ознайомили з трьома кафедрами закладу, його найцікавішими навчальними засобами. Молодь навіть спробувала свої навики зі стрільби в лазерному тирі та вмінні передавати інформацію мовою Морзе.  Також учасники вшанували пам’ять загиблих представників інституту в російсько-українській війні та провели покладання квітів до меморіалів.
  Сам вишкіл проходив на території оздоровчого комплексу "Зміна" в декількох десятках кілометрів від столиці. Учасників розбили по групах підготовки і без відпочинку розпочали заняття, які проводили протягом трьох днів.
  В перший день капітан Іван Орлов (представник Управління цивільно-військового співробітництва) розповів молоді про вищі військові начальні заклади України і про перспективи служби. Наступного дня він ознайомив учасників з історією і метою створення НАТО та співпрацю з Україною. Психолог Тетяна Топчій провела з молоддю заняття з лідерства і вміння налагоджувати комунікацію з іншими. Представник Міжнародного навчального центру Національної гвардії України лейтенант психологічної служби Олександр Гарячий провів заняття з тімбілдінгу (командоутворення), а на наступний день дав змогу учасникам відчути справжню військову ранкову зарядку, провів заняття з тактичної та стройової підготовки для однієї із груп. І що дуже цікаво, Олександр поділився своїм особистим досвідом навчання в Харківській академії Національної гвардії України.
  Презентацію міжнародної програми військового співробітництва -підготовки до вступу в закордонні військові навчальні заклади провели запрошені спікери Дмитро Фомін і Мар’ян Присяжнюк, що започаткували проект "Моя нова армія".
  Ознайомлення з медіабезпекою громадян та основами міфодизайну провів для молоді і інструкторів вишколу, експерт "Школи Медіа-Патріотів" Євген Бондаренко, який неабияк зацікавив всіх присутніх незвичним підходом аналізу сприйняття зовнішньої інформації.
Навчання з організації і проведення ігрових заходів в молодіжному середовищі провів інструктор ГО МВПСК "Каскад" із м. Фастів Євген Лемешенко разом з Оленою Драчук (керівником ГО "Окрема тактична група 23" із м. Шепетівка). Також Євген протягом двох днів займався з однією із груп військовим рукопашем, де ознайомлював з основами самозахисту і елементами захисту від нападу супротивника з ножем. Провів для них заняття зі швидкої розбірки і складання автомата Калашникова, дав учасникам відчути навантаження ранкової руханки рукопашника.
  Заняття з планування організації військово-патріотичного табору, зі стройової підготовки, ножового бою, з мотивації та ефективного планування особистої роботи провів Юрій Пустовій (керівник ГС ВОПВО). Заняття з основ домедичної допомоги в умовах бою провела Олена Драчук, яка спільно з Вікторією Лубінцовою (керівником ВПК "Прикордонник" с.Заворичи Броварського району) провела на другий вечір співочу ватру. На співочій ватрі молодь не тільки співала і відпочивала, а і показала свої здібності в підготовці чудової імпрези на тему "Команда".
  Валерій Шевченко (керівник Яготинської паланки УДЮТ «Січ») і Наталія Топчій (голова секретаріату ГС ВОПВО) провели для учасників інтелектуальну гру на знання історії України з визначенням найкращої команди. Керівник ГО ВПСТК "Боривітер" Євген Ломако провів цікаве практичне заняття з метання ножа.
  На останок вишколу всі учасники пройшли тестування на рівень мотивації подальшої особистої підготовки до служби в українській армії, за результатами якого були нагороджені цікавими книгами з історії України курсанти: Богдан Булава, Євген Поліщук, Ярослав Бахмач і Ярослав Стоцький.
  На закритті вишколу учасники отримали сертифікати проходження програми, пам’ятні сувеніри від ГС ВОВПО та запевнення керівництва спілки, що вони будуть підтримувати бажаючу молодь готуватися і проходити відбір на навчання в закордонних військових навчальних закладах з метою подальшої служби в ЗСУ і покращення обороноздатності України.
  Керівництво спілки висловлює щиру подяку всім вищевказаним організаціям та інструкторам за ефективну реалізацію програми "Школи молодших інструкторів та командирів" та сподівається на проведення цього заходу в рамках державної програми національно-патріотичного виховання.
Фотоальбом тут.

Повернення до списку