КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

«КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ» - програма семінарів з підготовки інструкторів (виховників) по військово-патріотичному вихованню (ВПВ) дітей та молоді за єдиною програмою згідно Стратегії розвитку національно-патріотичного виховання України.

Рівень проведення: регіональний та всеукраїнський.

Мета: перепідготовка інструкторів (керівників військово-патріотичних клубів) з багаторічним досвідом роботи та підготовка нових інструкторів (виховників) з національного військово-патріотичного виховання серед дітей та молоді за новітніми сучасними програмами початкової військової підготовки з використанням стандартів НАТО і сучасних реалій ведення війни. Проведення серед вищевказаних осіб широкої кампанії з просвітництва щодо української історії, самобутності, героїки, української ідентичності та розвитку неформальної освіти.

Завдання:

·         Залучити до роботи з дітьми та молоддю в напрямку ВПВ учасників АТО і ООС, активістів та волонтерів з національно-патріотичного виховання та активної молоді.

·         Ознайомити і надати методологічні знання (матеріали) щодо української історії та героїки українського народу, здобутків і перемог українців в Україні та за її межами для використання цих знань під час освітньої роботи з молоддю.

·         Надати знання з апробованих національних та новітніх систем (програм) національно-патріотичного виховання.

·         Надати методологічні знання з основних напрямків початкової військової підготовки: виживання та топографія; стрілецька підготовка; домедична підготовка; індивідуальна і тактична підготовка; фізична підготовка і рукопашний бій; інженерно-саперна підготовка; зв'язок; спеціальна підготовка.

·         Ознайомити і спонукати (надати матеріали) до використання під час роботи з вихованцями українських традицій, елементів самобутності та інших елементів, що визначають українську ідентичність.

·         Ознайомити і надати методологічні знання (матеріали) щодо традиційних українських систем виховання і новітніх програм неформальної освіти з метою підготовки молоді до практичного використання набутих знань в житті, вмінні долати труднощі і вміти проявляти свій потенціал.

Вид заходу:

Загальний – семінар з ознайомлення з методами та формою реалізації ВПВ, навчання створення та організації роботи ВП осередку, ознайомлення з основними темами початкової військової підготовки та національно-патріотичного виховання. Учасники – нові або малодосвідчені інструктори (виховники) з ВПВ.

Спеціалізований – семінар з деталізованого навчання 1-2 теми (це наддасть змогу подати більш ширший матеріал по певній спеціалізації) із програми початкової військової підготовки та національно-патріотичного виховання з отриманням інструкторської категорії. Учасники – діючі інструктори (виховники) з ВПВ, що мають потребу підвищити свою кваліфікацію.

 

Модель заходу:

Організаційний комітет заходу: керівник, спеціаліст з бухгалтерського обліку, інструктори, обслуговуючий персонал (за потреби самостійного харчування).

Термін: 2-3 денний захід на певній території

Кількість учасників: від 20 до 60 осіб

Вік учасників: від 16 до 60 років

Місце проведення: класи або аудиторії; спортзал або стадіон; військовий полігон; достатня прилегла місцевість.

Місце проживання: наметовий або стаціонарний табір (санаторій); казарми військової частини.

Матеріальна база: навчальні макети, засоби та зброя; оргтехніка (особливо відео проектор); фліпчарти або дошки; друковані або електронні навчальні матеріали; тренувальне спорядження (згідно теми занять).

Харчування: особисте приготування з наявним харчоблоком і персоналом; в закладах (підприємствах) харчування.

Транспортування: самостійне; доставка замовленим транспортом; компенсація самостійного транспортування.

Підсумкові елементи: відзнака про проходження навчання (диплом, значок чи нашивка); сувенір учасника (футболка з логотипом, плакат, книжка тощо).

Результат заходу: побудова єдиної програми підготовки молоді в напрямку військово-пратріотичного виховання і створення мережі інструкторського (виховницького) складу з національного військово-патріотичного виховання України за новітньою системою загартування і виховання молодого покоління українських патріотів.