Школа молодших інструкторів та командирів

«Школа молодших інструкторів та командирів» - програма вишколів з підготовки лідерів молодіжного середовища в військово-патріотичних громадських ініціативах та в закладах освіти з військовим профілем.

Рівень проведення: регіональний та всеукраїнський.

Мета: підготовка активних командирів молодіжних груп та помічників (молодших) інструкторів по військово-патріотичному вихованню (ВПВ) дітей та молоді за новітніми сучасними програмами початкової військової підготовки з використанням стандартів НАТО і сучасних реалій ведення війни та згідно єдиної програми ВПВ згідно Стратегії розвитку національно-патріотичного виховання України. Проведення серед вищевказаних осіб широкої кампанії з просвітництва щодо української історії, самобутності, героїки, української ідентичності та розвитку неформальної освіти.

Завдання:

·         Активувати серед молодіжного середовища потенційно здібних лідерів до самовираження і вміння бути провідником молодіжної військово-патріотичної спільноти.

·         Підготувати серед молоді командирів (лідерів) військово-патріотичних гуртків, які вміють вести за собою і мають необхідні знання з військової та психологічної підготовки по програмі «Школа сержанта».

·         Залучити до роботи з дітьми та юнацтвом обдаровану молодь в якості помічників інструкторів або молодших інструкторів в напрямку новітніх розробок початкової військової підготовки.

·         Надати методологічні знання з основних напрямків початкової військової підготовки: виживання та топографія; стрілецька підготовка; домедична підготовка; індивідуальна і тактична підготовка; фізична підготовка і рукопашний бій; інженерно-саперна підготовка; зв'язок; спеціальна підготовка тощо.

·         Ознайомити і надати методологічні знання (матеріали) щодо української історії та героїки українського народу, здобутків і перемог українців в Україні та за її межами для використання цих знань під час освітньої роботи з молоддю.

·         Ознайомити і спонукати (надати матеріали) до використання під час роботи з дітьми та юнацтвом українських військових і національних традицій.

·         Ознайомлення з умовами військової служби за контрактом.

Вид заходу:

Загальний – семінар із ознайомлення з методами та формою підготовки лідера молодіжного середовища та основними напрямками початкової військової підготовки, національно-патріотичного виховання. Учасники – відібрані вихованці військово-патріотичних організацій, гуртків та закладів освіти з військовим профілем (14-17 років).

Спеціалізований – семінар з деталізованого навчання командного складу молодіжних груп за програмою «Школа сержанта», підготовча робота по вихованню інструкторських здібностей та надання спеціалізованого матеріалу згідно військового профіля. Учасники - кращі вихованці та лідери військово-патріотичних організацій, гуртків та закладів освіти з військовим профілем (16-21 рік).

Модель заходу:

Організаційний комітет заходу: керівник, спеціаліст з бухгалтерського обліку, інструктори, обслуговуючий персонал (за потреби самостійного харчування).

Термін: 2-7 денний захід на певній території

Кількість учасників: від 20 до 60 осіб

Вік учасників: від 14 до 21 року

Місце проведення: навчальний заклад, військова частина, військовий полігон.

Місце проживання: наметовий або стаціонарний табір (санаторій); казарми військової частини.

Матеріальна база: навчальні макети, засоби та зброя; оргтехніка (особливо відео проектор); фліпчарти або дошки; друковані або електронні навчальні матеріали; тренувальне спорядження (згідно теми занять).

Харчування: особисте приготування з наявним харчоблоком і персоналом; в закладах (підприємствах) харчування.

Транспортування: самостійне; доставка замовленим транспортом; компенсація самостійного транспортування.

Підсумкові елементи: відзнака про проходження навчання (диплом, значок чи нашивка); сувенір учасника (футболка з логотипом, плакат, книжка тощо).

Результат заходу: виховання молодіжних лідерів (провідників) та підготовка молодої зміни інструкторів в напрямку військово-патріотичного виховання дітей та молоді України.