Бойова готовність 2017

З 2016 року на базі Фастівського “Молодіжного військово-патріотичного спортивного клубу «Каскад» було започатковане військово-патріотичне змагання, присвячене пам’яті фастівчанина Івана Ступака – командира 2-ої роти 25-го батальйону територіальної оборони, який загинув у 2015 році в місті Вуглегірськ.

З 2016 року на базі Фастівського “Молодіжного військово-патріотичного спортивного клубу «Каскад» було започатковане військово-патріотичне змагання, присвячене пам’яті фастівчанина Івана Ступака – командира 2-ої роти 25-го батальйону територіальної оборони, який загинув у 2015 році в місті Вуглегірськ. Перші змагання пройшли на місцевому рівні і показали позитивний результат щодо виховання молодого покоління на героїзмі воїнів-захисників України.
Тому в цьому році клуб «Каскад» при підтримці ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ВОВПО) та під патронатом Фастівської міської виконавчої влади організували і провели 28-29 січня 2017 року на базі ДЮСШ «Локомотив» (відділ молоді та спорту) перший Відкритий всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність», присвячений пам’яті загиблого воїна АТО л-та Івана Ступака.
Захід проводився з метою популяризації національного військово-патріотичного виховання серед дітей та молоді, підняття престижу військової служби і готовності захищати Україну та задля вшанування пам’яті усіх, хто віддав своє життя на захисті України.
До Фастова приїхали команди з Львівщини, Херсонщини, Вінниччини, Житомирщини, Полтавщини, Хмельниччини та Київщини, які привезли хлопців та дівчат віком від 10 до 13 років. Більше 60 учасників прийняли участь в командному військово-спортивному триборстві, що проходило в три етапи.
На відкритті змагань були присутні гості, які привітали учасників і побажали їм наснаги в боротьбі: голова міста – Михайло Нетяжук, представник керівництва ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» Олександр Корнієнко, дружина загиблого фастівчанина Людмила Ступак, начальник відділу молоді та спорту Андрій Скиданенко. Головним суддею виступив Юрій Пустовій, що і є ініціатором даного турніру. Організацію та суддівство змагань забезпечили представники клубу «Каскад», Центрального клубу прикладної підготовки «Спас», ініціативної групи «Самооборони майдану Фастівщини» та спілки «Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій».
В перший день змагань для учасників провели змагання з фізичної підготовки: комплексна силова вправа (відтискання та згинання тулубу на час); армреслінг лежачи (за олімпійською системою); підтягування на перекладині. Також учасники провели демонстрацію техніки рукопашного бою щодо захисту від зброї (палка, ніж, пістолет та автомат) згідно з правилами ФРБУ.
Ввечері першого дня для учасників була організована «Ватра знайомства», на якій вони розповіли про свої військово-патріотичні організації та поспівали патріотичні і військові пісні за вибором, користуючись «Співаником українського вояка» подарованим кожному учаснику турніру від ВОВПО.
Другий день змагань розпочався з спільної участі всіх учасників змагань в флешмобі #22PushupChallenge. Повний зал молодої зміни захисників України разом з керівництвом змагання відтиснулися 22 рази в підтримку воїнів АТО та передали естафету керівництву держави.
Фінальним етапом змагання стали випробування із вогневої підготовки. Юні українці показали свої здібності в швидкісній розбірці та збірці автомата Калашникова на час і правильність виконання. А в стрілецькому тирі під керівництвом заслуженого тренера України Цисаря Миколи Омеляновича вихованці військово-патріотичних організацій показали свою влучність зі стрільби із пневматичної гвинтівки.
За результатами змагання кращі індивідуальні результати в етапах показали: фізичний комплекс – Олександр Гладун та Олександр Кушнірюк (ВПСК «Каскад»); підтягування – Володимир Грищенко (ВПК «ім. Героїв Крут») та Артем Кухарчук (ВПК «ОТГ 23»); Максим Моця (Броварський центр ПВУМ) та Богдан Грищенко (ВПК «ім. Героїв Крут»); рукопашний бій – Олександр Гладун (ВПСК «Каскад») та Олександр Жмуд (ВСК «Гарт»); розбірка та збірка АКМ – Юрій Мацапура і Артем Дяченко (ВПСК «Каскад»); стрільба – Олександр Гладун (ВПСК «Каскад»), Максим Мороховець (ВПК «Форпост») та Олександр Мунтян (Херсонський центр КТКУМ).
За загальними результатами перше командне місце посіла команда фастівчан – ВПСК «Каскад», друге і третє місце посіли команди із Вінницької області – ВПК «Форпост» і ВСК «Гарт» . Вручення медалей та пам’ятних календарів про загиблого фастівчанина Івана Ступака провели організатори змагання і заступник голови міста Олена Давіденко. Також в знак пошани за роботу з молоддю керівництво ВОВПО вручило подяки представникам військово-патріотичних організацій, що входять в цю спілку і підготували та спромоглися привезти своїх вихованців зі своїх областей.
Керівництво МВПСК «Каскад» і ГС ВОВПО висловлює щиру подяку керівництву міста і відділу молоді та спорту міськвиконкому за все цілу підтримку в проведенні всеукраїнського заходу в Фастові в напрямку військово-патріотичного виховання молодого покоління українців і шанування пам’яті загиблих захисників України. Також велика подяка висловлюється старшим вихованцям, батькам та членам ради клубу «Каскад», представникам «Самооборони майдану Фастівщини» та «Центрального клубу бойової підготовки «Спас» за допомогу в організації та проведенні суддівства на змаганнях. Юрію Олексійовичу Скрипці щира подяка за створення відео репортажу про турнір.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі