Бойова готовність 2020

25-26 січня 2020 року у Фастові відбувся Всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність» присвячений загиблому воїну АТО, лейтенанту Івану Ступаку.

Традиційно вже п’ять років поспіль в останні вихідні січня ГО «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад», який входить до ГС ВОВПО, проводить Всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність», присвячений пам’яті загиблого воїна АТО л-та Івана Ступака. Саме 29 січня 2015 року доброволець 25-го БТрО загинув під Вуглегірськом, командуючи ротою під час стримування атаки російсько-терористичних військ.
Щорічно підтримують цю ініціативу колектив ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій». Також вже не перший рік співорганізаторами даного заходу виступають відділ з питань фізичної культури та спорту і управління молоді, культури та туризму міськвиконкому Фастівської міської ради.
Так, в цьому році 25-26 січня, у спортивному залі ДЮСШ «Локомотив» відбувся Всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність», присвячений пам’яті загиблого воїна АТО лейтенанта Івана Ступака, в якому прийняли участь вихованці військово-патріотичних організацій і гуртків віком від 10 до 13 років. Цього року в турнірі прийняли участь 12 команд з організацій, що входять до ГС ВОВПО із Львівської (ЯМГО «УНСО» і ГО «Скаути УНСО»), Хмельницької (ГО ОТГ 23), Вінницької (ВПК «Форпост», ВСК «Гарт», гурток «Захисник Вітчизни), Полтавської (ПОКД «Гвардія» м. Хорол та КЮДМ «Гвардія» м. Кременчук), Черкаської (Черкаська федерація «Спас») та Київської областей (ВПК «Прикордонник» та МВПСК «Каскад»).
Традиційно на відкритті турніру була дружина Івана Ступака – Людмила Ступак з рідними, яка привітала учасників змагань та подякувала їм за шанування героя і готовність наслідувати героїзм українських вояків. Також учасників привітали представники від фастівського міськвиконкому та асоціації АТО. За командою головного судді турніру Юрія Пустовія почесна варта юних каскадівців винесла квіти з залу і здійснила покладання їх на Польському кладовищі до могили Івана Ступака.
Турнір «Бойова готовність» є складним змаганням для молодшого юнацтва, оскільки включає три етапи (по декілька вправ ) – вогневу підготовку, військовий рукопаш та фізичну підготовку. Хлопці і дівчата показували свою вправність, спортивну майстерність та дисциплінованість у військовому триборстві на рівних умовах без будь-яких поблажок.
На початку турніру команди показували свої навики з розбирання та складання автомата Калашникова, які радо надав фастівський об’єднаний військкомат. Не зважаючи на свій малий вік і деякі складнощі в розбирання зброї, де потрібна не дитяча сила, учасники все ж таки демонстрували дуже високі результати по швидкості розбирання та складання автомата.
В цей же час в спортзалі відбувалась вправа зі швидкісної стрільби з пістолетів (лазертаг з інтерактивними мішенями), де вся команда із чотирьох осіб повинна була показати свою вправність у влучності.
В етапі «Військовий рукопаш» учасники демонстрували елементи захисту від супротивника, що здійснював захоплення, удар ножом, погрозу пістолетом і автоматом. Судді вимогливо оцінювали дії учасників, бо такі навички потрібні в бойових ситуаціях.
Етап фізична підготовка проходив складався з трьох вправ. Спочатку команди показували свою силу і витривалість в підтягуванні на перекладині, а потім – швидкість в силовому комплексі (відтискання і підняття тулуба лежачи – на швидкість по 30 секунд). На другий день турніру відбулося транспортування тягарів (перенесення на швидкість ящиків з боєприпасами до 10 кг і манекена, який імітує поранену людину вагою до 70 кг). Це завдання було надзвичайно важким, особливо було тяжко 10 річним дітям, які майже не могли підняти тяжкий манекен, але не зупинялися, адже навчанні в будь-який момент все зробити щоб витягнути пораненого із під обстрілу.
В перший день змагань після вечері учасникам змагання була проведена невелика екскурсія по вечірньому Фастову і відвідування музею АТО «Доброволець». Фастівський волонтер Едуард Копилов з радістю прийняв дітей в музеї, розповів про історію його створення і показав чудові експозиції. І діти, і їх керівники були вражені насиченістю експонатів і інформаційного матеріалу в фастівському музеї АТО.
Вже в полудень другого дня були підведені підсумки і визначені результати. На закритті заходу головний суддя змагань Юрій Пустовій подякував суддям за їх допомогу, керівникам команд – за їх неоціненну роботу з дітьми в вихованні патріотизму, фастівському міськвиконкому за допомогу.
За результатами Всеукраїнського військово-спортивного турніру «Бойова готовність», присвяченому пам’яті загиблого воїна АТО лейтенанта Івана Ступака, в індивідуальному заліку були нагороджені грамотами і медалями наступні учасники турніру:
В етапі «Вогнева підготовка»: вправа «Швидкісна стрільба з пістолета» (І м.- Владислав Кузьмін, 2 м.- Слісаренко Данило, 3м. – Буднік Даниїл); вправа «Розбірка – складання АК» (1м.- Поліщук Євген, 2 м. – Масенко Богдана, 3 м. – Гайдар Артем).
В етапі «Військовий рукопаш»: (1 м. – Денис Дерен, 2 м. – Владислав Кузьмін, 3 м. – Богдан Хміль).
В етапі «Фізична підготовка»: вправа «Підтягування» (1 м. – Богдан Хміль, 2 м. – Олександр Салюк, 3 м. – Денис Дерен); вправа «Силовий комплекс» (1м. – Денис Дерен, 2 м. – Іван Спринчак, 3 м. – Нікіта Корінний); вправа «Транспортування тягарів» (1 м. – Проценко Юрій, 2 м. – Денис Дерен, 3 м. – Кируха Тарас).
За загальним заліком ІІІ командне місце виборола команда ГО ВСК «Гарт» (смт. Томашпіль), ІІ місце посіла команда ГО «МВПСК «Каскад» (м. Фастів), а І місце змагань – ГО «ВПК «Форпост» (м. Ямпіль). Команди-переможці отримали грамоти, медалі та пам’ятні кубки. Також на закритті турніру всі команди отримали пам’ятні календарі-плакати цього турніру і зробили загальні фото. З новим досвідом, позитивними враженнями від спілкування з однолітками і задоволенням від гостинності господарів заходу юні вихованці військово-патріотичних організацій поїхали додому з очікуванням наступної можливості зустрітися на подібних заходах організацій ГС ВОВПО.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі