Історико-пошукова експедиція

14-17 липня 2019 року пройшла «Історико-пошукова експедиція «Закриті сторінки історії. Шляхами отамана Зеленого».

Відповідно до результатів «Обласного конкурсу з визначення проектів, розроблених інститутами громадського суспільства у сфері національно-патріотичного виховання, для виконання (реалізації) яких у 2019 році надається підтримка за рахунок бюджетних коштів» ГО «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад» в співпраці з ГС ВОВПО за підтримки управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації та КЗ КОР «Київський обласний молодіжний центр» 14-17 липня 2019 року проводить «Історико-пошукову експедицію «Закриті сторінки історії. Шляхами отамана Зеленого». Захід проводиться з метою підтримки та розвитку історико-краєзнавчого руху на Київщині, підвищення рівня активності в молодіжному середовищі та зацікавленості до історії рідного краю, подій першої Української Революції 2017-2021 років та відновлення історичної правди шляхом зібрання і аналізу інформації та створення нових маршрутів для екскурсій і походів для молоді.
Учасниками Експедиції стали студенти історичних факультетів, вихованці і керівники історико-краєзнавчих об’єднань, лідери громадських організацій, що працюють за даною тематикою, активна зацікавлена молодь, що підготували кращі презентації про свою краєзнавчу роботу, та найактивніші учасники семінару «Патріотичні екскурсії Київщиною».
До розробки маршруту, історичних довідок, тематичних бесід та навчань щодо методик розроблення та проведення історико-країзнавчих заходів, збору та упорядкування матеріалів, розробки маршрутів та презентаційних матеріалів, написання інформаційних та наукових робіт були залучені фахівці з багаторічним досвідом роботи в галузі історико-краєзнавчої роботи а саме: Шевченко Валерій Володимирович – історик-краєзнавець, голова Яготинської паланки всеукраїнської дитячо-юнацької організації «Січ», краєзнавець і пошуковець Богатир Микола Сергійович – голова ГІ «Корінь нації» м. Переяслав-Хмельницький, розробник програми «Краєзнавча журналістика» Плахотнюк Наталія Іванівна – методист творчого об’єднання «Юн-пресс» Київського Палацу дітей та юнацтва, журналіст газети «Хрещатик», Горбаченко Володимир Григорович – член правління Переяслав-Хмельницького крейсерського яхт-клубу, фахівець туристично-краєзнавчої роботи, голова ДЮГО «Соняшник» м.Тетіїв Куца Тетяна Іванівна. Також по ходу експедиції до наукового диспуту долучались наукові співробітники музею кобзарського мистецтва (м.Переяслав-Хмельницький), музею «Битва за Дніпро» (с.Балико-Щучинка Кагарлицького р-ну.), КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей», народного краєзнавчого музею «Берегиня» (с.Стайки Кагарлицького р-ну) та інщі, з якими було обговорено можливості щодо розвитку краєзнавчого руху на Київщині та залучення молоді до нових проектів.
Враховуючи те, що на Київщині багато активних молодіжних громадських середовищ, як формальних, так і неформальних і тематика їх діяльності різноманітна, то важливо звернути їх увагу на аспекти національно-патріотичного виховання молоді на прикладах самовідданої боротьби наших земляків за самостійність і соборність України. Вважаємо, що ця тема особливо актуальна з нагоди 100-річча Української незалежності і державності. Чимало проводиться лекцій, виставок, прес-конференцій всеукраїнського масштабу але здебільшого в місті Києві.
Ми запропонували дещо інший – практичний аспект роботи з активною молоддю, представниками громадських організацій, що цікавляться історико-краєзнавчим напрямком – історико-краєзнавча експедиція по місцям історичних подій 1917-1921 років. Саме формат експедиції – покривання і «зшивання» великої території за незначний проміжок часу відвідування історичних містин за допомогою переїзду великих відстаней на автобусі, недоступну ділянку Трахтемирівського заповіднику на яхтах Дніпром, що надає можливість побачити і сфотографувати історичні пам’ятки, спілкуватись з місцевими жителями з метою збору і підтвердження інформації, відвідувати музеї, ознайомитись з особливостями роботи з музейними архівами і фондами, спілкуватись з науковими працівниками музеїв, аналізувати пророблену частину маршруту коло багаття на березі Дніпра дозволяє конструктивно висувати ідеї та обмінюватись ними, стаючи базою для нових проектів, маршрутів, тем дослідження. А також обмін досвідом та інформацією про діяльність в галузі історико-краєзнавчої роботи, проведеними та запланованими заходами, контактами фахівців, що працюють в даній галузі, джерелами інформації тощо.
Головним результатом проекту вважатимемо нові ідеї щодо маршрутів експедицій, екскурсій, походів історико-краєзнавчого спрямування, ініціативи та проекти, запропоновані до спільної реалізації з громадськими організаціями, навчальними закладами та місцевим самоврядуванням. Вважаємо, що це, безумовно, посилить зацікавленість і обізнаність молоді щодо історії рідного краю та подій 1ї Української Революції на території Київщини.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі