Патріот 2016

Вже традиційним на Київщині вже восьмий рік поспіль є « Військово-спортивна гра «Патріот», яка розроблена як підсумкове змагання для вихованців військово-патріотичних клубів і осередків ВПВ.

Вже традиційним на Київщині вже восьмий рік поспіль є « Військово-спортивна гра «Патріот», яка розроблена як підсумкове змагання для вихованців військово-патріотичних клубів і осередків ВПВ. Так, і цього року комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр», Київське обласне управління молоді та спорту спільно з ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» при підтримці Головного штабу ЗСУ 25-27 листопада 2016 року провели гру «Патріот» на базі 1-ої танкової бригади (смт. Гончарівське).
Участь у заході взяли 26 команд. Це в основному команди з Київщини, що в більшості складалися із семи юнаків та юначок допризивного віку, котрі планують проходити службу у лавах Збройних Сил України та вступати до військових навчальних закладів. Але вже традиційно Київщина приймає і команди з інших регіонів. Цьогоріч були представники військово-патріотичних клубів із Полтавщини, Хмельниччини, Вінниччини та Житомирщини.
Захід для команд розпочали екскурсією в Національний військово-історичний музей України, музей авіації, музей військової частини та показом військової техніки 1-ої танкової бригади.
Протягом трьох днів учасники традиційно відчували на собі особливості служби в Українській армії. Вони були розподілені повзводно і на дві роти. Їх день був розписаний згідно військового розпорядку дня під командуванням сержантів-контрактників. Проживали учасники в казармах, харчувалися в армійській їдальні і проходили навчання на полігоні. Так, учасники пройшли ознайомчі заняття з стрілецької підготовки, з військовою домедичною підготовкою, ознайомлення з засобами зв’язку і з основами саперної підготовки в ЗСУ.
А потім почалася практична перевірка кожної команди по заліках: стрільба із АК-74 по падаючих мішенях (25 патронів), метання гранати в ціль (з імітаційним вибухом), розбірка-збірка автомата Калашникова, накладання на час кровоспинного джгута і евакуація пораненого з зони обстрілу. Також була проведена перевірка фізичної підготовленості (підтягування на перекладині і силовий комплекс) та навики володіння прийомами військового рукопашного бою (захист від холодної та вогнепальної зброї).
Основною відмінністю був фінал гри – тактична гра. В цьому році учасники пройшли гру «Сполох», що складалася з двох етапів. На першому етапі учасники повзводно були підняті по тривозі в 3 години ночі і здійснили рейд в 8 км по чернігівських соснових лісах. За легендою, вони здійснювали пошук дій ворожого десанту, орієнтуючись по супутниковій карті, і проводили цілевказування для артилерії бригади по ворожих групах. Загальний час цього етапу склав чотири години.
Другий етап складався з психологічної стресової стійкості учасників, коли команди входили в закинуті приміщення з метою виявлення диверсійної групи, а по них вівся обстріл із автоматів холостими патронами і проводилися підриви вибухової імітації, що здійснювала група розвідників бригади. Потім взводи проводили між собою тактичний бій з використанням лазертагу з метою максимального знищення протилежних команд і виживання за визначений час. Учасники отримали масу задоволення.
Під час заходу також відбулася зустріч молоді з учасниками АТО, ознайомлення з основами знань щодо захисту Батьківщини. Було організовано ознайомлення з відеоматеріалами щодо діяльності військово-патріотичних клубів та проведених всеукраїнських заходах з ВПВ в 2016 році.
В загальному підсумку пройдених етапів військово-спортивної гри «Патріот» перше місце зайняла команда військово-патріотичного клубу «Ніхто, крім нас» (м. Тараща), друге – клуб «Окрема тактична група 23» (Хмельниччина), третє – клуб «Гарт» (м. Ржищів).
Учасники гри «Патріот» отримали незабутні емоції, неоціненний досвід та переконалися в силі, мужності та професіоналізмі Збройних сил України.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі