Школа молодших інструкторів та командирів 2019

Виховання покоління нової української військової еліти, яка готова формувати нову сучасну українську армію, – це одне із головних завдань громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій”.

  Виховання покоління нової української військової еліти, яка готова формувати нову сучасну українську армію, – це одне із головних завдань громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій”. Для цього щорічно проводяться різноманітні навчальні і виховні заходи для молоді із військово-патріотичних клубів (організацій). Одним із них є “Школа молодших інструкторів і командирів”, яка направлена на спеціалізовану підготовку молодіжних лідерів військово-патріотичних осередків спілки з усіх регіонів України. Цього року цей захід пройшов як спецкурс в рамках молодіжного патріотичного вишколу “Гарт”, в якому прийняла участь молодь із ГС ВОПВО і зацікавлена молодь з різних районів Київської області в кількості 50 осіб. Даний захід був проведений спільними зусиллями Київського обласного молодіжного центру КОДА в співпраці з керівництвом ГС ВОВПО, яке і розробило програму і забезпечило інструкторський склад вишколу.
  Цьогорічна “Школа молодших інструкторів і командирів” за основу взяла профорієнтаційну роботу з молоддю із демонстрацією перспектив навчання не тільки в українських військових закладах, а і в військових вищих навчальних закладах країн НАТО. Завдяки підтримці з боку Управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ відкриття вишколу було організовано на території Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. На відкритті були присутні: профільний заступник голови Київської облдержадміністрації; представники інституту, Управління цивільно-військового співробітництва, Управління молодіжної політики і національно-патріотичного виховання КОДА; керівництво ГС “Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій” та керівник Київського обласного молодіжного центру. Учасникам заходу розповіли про історію інституту, детально ознайомили з трьома кафедрами закладу, його найцікавішими навчальними засобами. Молодь навіть спробувала свої навики зі стрільби в лазерному тирі та вмінні передавати інформацію мовою Морзе.  Також учасники вшанували пам’ять загиблих представників інституту в російсько-українській війні та провели покладання квітів до меморіалів.
  Сам вишкіл проходив на території оздоровчого комплексу “Зміна” в декількох десятках кілометрів від столиці. Учасників розбили по групах підготовки і без відпочинку розпочали заняття, які проводили протягом трьох днів.
  В перший день капітан Іван Орлов (представник Управління цивільно-військового співробітництва) розповів молоді про вищі військові начальні заклади України і про перспективи служби. Наступного дня він ознайомив учасників з історією і метою створення НАТО та співпрацю з Україною. Психолог Тетяна Топчій провела з молоддю заняття з лідерства і вміння налагоджувати комунікацію з іншими. Представник Міжнародного навчального центру Національної гвардії України лейтенант психологічної служби Олександр Гарячий провів заняття з тімбілдінгу (командоутворення), а на наступний день дав змогу учасникам відчути справжню військову ранкову зарядку, провів заняття з тактичної та стройової підготовки для однієї із груп. І що дуже цікаво, Олександр поділився своїм особистим досвідом навчання в Харківській академії Національної гвардії України.
  Презентацію міжнародної програми військового співробітництва -підготовки до вступу в закордонні військові навчальні заклади провели запрошені спікери Дмитро Фомін і Мар’ян Присяжнюк, що започаткували проект “Моя нова армія”.
  Ознайомлення з медіабезпекою громадян та основами міфодизайну провів для молоді і інструкторів вишколу, експерт “Школи Медіа-Патріотів” Євген Бондаренко, який неабияк зацікавив всіх присутніх незвичним підходом аналізу сприйняття зовнішньої інформації.
Навчання з організації і проведення ігрових заходів в молодіжному середовищі провів інструктор ГО МВПСК “Каскад” із м. Фастів Євген Лемешенко разом з Оленою Драчук (керівником ГО “Окрема тактична група 23” із м. Шепетівка). Також Євген протягом двох днів займався з однією із груп військовим рукопашем, де ознайомлював з основами самозахисту і елементами захисту від нападу супротивника з ножем. Провів для них заняття зі швидкої розбірки і складання автомата Калашникова, дав учасникам відчути навантаження ранкової руханки рукопашника.
  Заняття з планування організації військово-патріотичного табору, зі стройової підготовки, ножового бою, з мотивації та ефективного планування особистої роботи провів Юрій Пустовій (керівник ГС ВОПВО). Заняття з основ домедичної допомоги в умовах бою провела Олена Драчук, яка спільно з Вікторією Лубінцовою (керівником ВПК “Прикордонник” с.Заворичи Броварського району) провела на другий вечір співочу ватру. На співочій ватрі молодь не тільки співала і відпочивала, а і показала свої здібності в підготовці чудової імпрези на тему “Команда”.
  Валерій Шевченко (керівник Яготинської паланки УДЮТ «Січ») і Наталія Топчій (голова секретаріату ГС ВОПВО) провели для учасників інтелектуальну гру на знання історії України з визначенням найкращої команди. Керівник ГО ВПСТК “Боривітер” Євген Ломако провів цікаве практичне заняття з метання ножа.
  На останок вишколу всі учасники пройшли тестування на рівень мотивації подальшої особистої підготовки до служби в українській армії, за результатами якого були нагороджені цікавими книгами з історії України курсанти: Богдан Булава, Євген Поліщук, Ярослав Бахмач і Ярослав Стоцький.
  На закритті вишколу учасники отримали сертифікати проходження програми, пам’ятні сувеніри від ГС ВОВПО та запевнення керівництва спілки, що вони будуть підтримувати бажаючу молодь готуватися і проходити відбір на навчання в закордонних військових навчальних закладах з метою подальшої служби в ЗСУ і покращення обороноздатності України.
  Керівництво спілки висловлює щиру подяку всім вищевказаним організаціям та інструкторам за ефективну реалізацію програми “Школи молодших інструкторів та командирів” та сподівається на проведення цього заходу в рамках державної програми національно-патріотичного виховання.
Фотоальбом тут.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі