Табір юних миротворців Кременчука

З 13 по 20 липня 2020 року на берегах річки Псьол в Кременчуцькому районі проходив мандрівний наметовий військово-патріотичний, спортивний, мандрівний табір присвячений 28 річниці Дня українського миротворця.

З 13 по 20 липня 2020 року на берегах річки Псьол в Кременчуцькому районі проходив мандрівний наметовий військово-патріотичний, спортивний, мандрівний табір присвячений 28 річниці Дня українського миротворця. Керівником та головним організатором таборування традиційно є голова ГО ОВЗС “Гвардія” (ВОВПО) м. Кременчука – Яцук Едуард. В якості інструкторів виступили колишні вихованці Клубу та дорослі члени ГО ОВЗС «Гвардія». Цього року Клуб юних десантників та миротворців «Гвардія» офіційно від штабу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») отримав ім`я – Курінь ім. Дмитра Гуні.

2020 рік, завдяки світовим катаклізмам, вніс в життя багато змін та посприяв зміні світосприйняття, посприяв зміні підходу до проведення занять та появі нових тем занять. Таборування почастішали, а строки їх проведення зменшились.
Вже п`ятий рік поспіль таборування розпочинається з підготовки терену – прибирання, інженерування території, створення захисного бар`єру, встановлення наметів, облаштування табору, вивішування прапорів та банерів. Близьке до води розташування дає змогу – спустити човни, покупатися, наловити рибу чи раків для смачної трапези, милуватися краєвидами.

Проводили заняття з першої домедичної підготовки – виявлення поранених, маркування їх, надання допомоги, згадували види кровотеч – навчалися та практикувалися під час нічної тривоги. Були проведені заняття з техніки безпеки та правилам поводження в лісі та на воді.
На заняттях з орієнтування вихованці вміло користувалися картою і компасом, брали азимут та вимірювали відстані.
В навчальному процесі цього року більшу увагу було приділено проведенню тактичних ігор з використанням лазертагу. Старша група застосовувала тактичні прийоми оборони та наступу, засоби маскування, створення тимчасового табору, організація охорони табору та багато іншого. Молодша група вивчала правила поводження зі зброєю, розбирала – складала АК47.
На заняттях з саперно-інженерної підготовки – знайомилися з різними видами боєприпасів та їх ТТХ, а також навчалися правилам поводження з ними та мірам безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Інструктор з туризму Бабенко Олег розповів про порядок укладки наплічника та правила підбору необхідних в поході речей, розповів про ситуації, які трапляються в поході і як до них бути готовим.
Перед учасниками табору виступила кременчуцька поетеса, член літературної спілки “СЛАВУТИЧ” Чорна Ірина Юрїївна. Вона розповіла про навчально- оздоровчий комплекс “Ерудит”, в якому працює методистом, а також прочитала поезії на військово – патріотичну тематику – про любов до України, до рідного краю, рідної мови, пісні про війну на сході України, про воїнів, які захищають нашу державу в зоні АТО.
Також проходили парашутно-десантну підготовку – види та типи парашутних систем, укладка парашута, поводження парашутиста в повітрі та інше. Інструктори з радістю відмічають, що вихованці добре розуміються та вправно складають парашут.

Цьогорічне таборування вирізняється великою кількістю подоланих кілометрів. В пішому поході ми перевіряли витривалість, вміння орієнтуватися та організовувати тимчасові біваки. В поході на човнах метою подорожі було розвідати акваторію р. Псьол, помилуватися краєвидами, знайти нові місця для стоянок.

Звісно, перебування на природі супроводжується купанням та фізичними вправами та руханками. Діти займалися рухливими іграми та змагалися між собою.
Звісно, як можна не розповісти про ВАТРУ? Без вечірніх гутірок біля вогнища не може обійтися жодний похід, жодне таборування. Вільне спілкування, пісні, рефлексія… смажена скоринка хлібу. Романтика нічного вогнища – це пам`ять на все життя!

Завершилося чергове таборування – в копилку пам`яті покладено чергову «золоту кульку» спогадів та досвіду. Вихованці показали свої знання та вміння. Дуже хочеться подякувати всім, хто вклав душу в цей захід – організатори, інструктори, кухарі та риболови. Всім та кожному з нас за чудово проведений час!

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі