Військово-патріотична гра “Вояцький дух”

З метою практичної підготовки молоді до служби в ЗСУ, формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності захищати її національні інтереси, цілісність та незалежність працюють військово-патріотичні клуби і гуртки в Україні.

З метою практичної підготовки молоді до служби в ЗСУ, формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності захищати її національні інтереси, цілісність та незалежність працюють військово-патріотичні клуби і гуртки в Україні. Задля виховання молоді на героїчних вчинках учасників АТО, популяризації військової служби та шанування сучасних національних військових традицій Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації спільно з Громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» та КЗ КОР «Київський обласний молодіжний центр» при підтримці командування Сухопутних військ Збройних Сил України з 29 вересня по 1 жовтня 2017 року на базі 169 Навчального центру (смт. Десна Чернігівської області) провели Відкриту військово-патріотичну гру «Вояцький дух».
В заході взяли участь 25 команд з Київської області та 7- з інших регіонів України, що складалися із 216 вихованців військово-патріотичних та спеціалізованих гуртків віком від 14 до 17 років, які планують проходити службу у лавах Збройних Сил України та Національної гвардії України, вступати до військових учбових закладів.
Гра відбулася дуже динамічно, адже за три дні команди (по 6 учасників) пройшли 22 етапи. Складність етапів вимагала від учасників чималої фізичної та спеціальної військової підготовки, набуття навиків виживання в екстремальних умовах і дій під час бойового зіткнення. Тому невипадково захід відбувся в найбільшому військовому навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ, де можна провести моральне, фізичне та психологічне загартування майбутніх воїнів та ознайомлення з вимогами до служби в ЗСУ і стандартами НАТО.
В 1-й день гра відбулася на території навчального центру, де учасники показали свої навики зі стрільби на влучність з бойової зброї ( ПМ та АК), з метання гранати з імітаційним підривником, з обкатки танком з метанням навчальної протитанкової гранати, з фізичної підготовки (вправи на турніку і брусах) та зі стройової підготовки.
Наступний 2-ий день гри учасники з 7 ранку провели на тактичному полі, здійснюючи марш, не зважаючи на різке похолодання. Вони, використовуючи свої навики орієнтування і читання карти, пройшли наступні етапи: проходження психологічної смуги перешкод; надання домедичної допомоги пораненому в зоні обстрілу; виявлення протитанкових мін на визначеній ділянці дороги; здійснення цілевказання ворожих об’єктів; пошук рації та здійснення радіопередачі даних; захоплення ворожого штабу та секретних документів; військовий рукопашний бій (показ елементів захисту без зброї та зі зброєю); снайперська робота (переповзання, маскування і здійснення пострілів по визначених цілях); тактика – протидія ворожій засідці, що здійснює обстріл; захоплення і підрив ворожого об’єкту; розбірка та збірка АК на час в положенні сидячи на колінах; тактична підготовка – індивідуальні навики поводження зі зброєю та дії підрозділу в бою; метання гранати по ворожих позиціях.
Завдячуючи залученим військовослужбовцям 300-го полка, етапи, де були тактичні дії та смуга перешкод, супроводжувалися стрільбою холостими набоями і використанням піротехнічних засобів.
Надвечір втомлені учасники здійснили таборування в лісі, облаштовуючи місце для наметів та вогнище, на якому готували їжу. Також здійснили маскування і організували охорону табору. Суддівська бригада оцінила кожну команду по етапу «Виживання». З 21.00 до 00.00 команди провели розвід гру «Тінь».
На 3-й день гри з шостої ранку для учасників був проведений останній етап – тактична гра «Сполох». Команди, отримавши зброю лазертаг, двічі здійснили захоплення траншейної позиції та двох опорних пунктів, які обороняв «ворожий» підрозділ, що складався з числа суддів та керівників команд. Під час цієї гри військовослужбовці навчального центру постійно здійснювали підриви вибухових пакетів, утворюючи ефект реального бою.
На цей захід для ознайомлення і оцінювання програми та масштабу гри прибули представники Міністерства освіти і науки України – Анатолій Грива (Головний штаб дитячо-молодіжної військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)) та Сергій Неділько (УДЦТКУМ). Вони поспілкувалися з учасниками і керівниками команд та позитивно оцінили гру «Вояцький дух».
Безпосередня підготовка та керівництво грою здійснювалось активом Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій». Головний суддя гри – координатор ГС ВОВПО Юрій Пустовій, заступник гол. судді – Олександр Котлін, командир І роти – Станіслав Малець, ІІ роти – Олександр Олешко, голова оргкомітету – Наталія Топчій, голова секретаріату – Вікторія Лубінцова, заступник по тилу – Євгеній Ломако. Також в складі суддівської бригади, окрім керівників команд, були задіяні студенти Білоцерківського Національного аграрного Університету під керівництвом полковника Сергія Кирилюка. Від 169 Навчального центру за координацію гри відповідав підполковник Олександр Сагайдак. Координацією з державними органами здійснював Андрій Рибалко – начальник відділу національно-патріотичного виховання управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації .
На закритті заходу Марина Попатенко – начальник управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації, всім керівникам та командам Відкритої військово-патріотичної гри «Вояцький дух» вручила подяки, дипломи участі, календарі заходу і нагрудні нашивки «Вояцький дух». Підполковник Олександр Сагайдак привітав учасників з проходженням всіх етапів. Наталія Топчій та Юрій Пустовій подякували керівникам та учасникам за їхню патріотичну позицію та побажали і надалі загартовувати себе і бути готовими захищати Україну від військової агресії.
За результатами заходу кубки переможців отримали: 3 місце – команда «Центр військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки БНВО «Звитяга» (м. Біла церква, Київська обл.); 2 місце – громадська організація «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад» (м. Фастів, Київська обл.; 1 місце – громадська організація «Окрема Творча Група 23» (м. Шепетівка, Хмельницької обл.).
В результаті проведення заходу очікується: збільшення кількості клубів військово-патріотичного виховання, збільшення чисельності молоді, готової захищати свою Батьківщину, формування активної громадянської позиції, а головне – налагодження ефективної співпраці між громадськими організаціями, що працюють в галузі національно-патріотичного виховання молоді та органів виконавчої влади, особливо з Міністерствами оборони України та Міністерством освіти і науки України.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі