Військово-патріотичні клуби встають в одну лаву

З метою забезпечення усвідомлення особистої відповідальності громадянами України щодо військового обов’язку, посилення спроможності протистояти зовнішнім і внутрішнім загрозам, зміцнення якостей патріота України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни, підготовка юнаків до служби в ЗСУ, морального та фізичного загартування майбутніх захисників країни, багато років працюють клуби військово-патріотичного виховання молоді.

З метою забезпечення усвідомлення особистої відповідальності громадянами України щодо військового обов’язку, посилення спроможності протистояти зовнішнім і внутрішнім загрозам, зміцнення якостей патріота України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни, підготовка юнаків до служби в ЗСУ, морального та фізичного загартування майбутніх захисників країни, багато років працюють клуби військово-патріотичного виховання молоді.
Клуби як громадські організації працюють завдяки ентузіазму керівників клубів, здебільшого кадрових офіцерів та військовослужбовців запасу, котрі мають досвід участі у військових діях. Інструктори клубів інтегрують і застосовують свій бойовий досвід, свої практичні знання і навички на заняттях з дітьми й молоддю на якісному професійному рівні.
І зараз це нагально потрібна справа, оскільки в сучасній Україні в результаті поширення сепаратизму в Криму і на Сході та в результаті військової скритої агресії російського імперіалізму відбувається війна з російськими терористами. Нарешті в суспільстві гостро піднялося питання стосовно військово-патріотичного виховання як основного напрямку в національно-патріотичному вихованні дітей та молоді. Тому нещодавно була підписана стратегія президента, затверджується концепція і готується державна програма по національно-патріотичному вихованню в Україні, яка передбачає плідну співпрацю з громадськими військово-патріотичними організаціями.
На терені Фастівщини вже багато років військово-патріотичним вихованням (ВПВ) займається лише клуб «Каскад», який за історію свого існування підпадав під переслідування за організацію військово-патріотичного руху як надто невгодного попередній владі. Патріотична, загартована, активна, озброєна знаннями і мисляча молодь завжди була і буде рушійною силою усіх перетворень у суспільстві. Тому тривалий час подібні клуби різними способами намагалися придушувати. Але, не зважаючи утиски з боку противників національного військово-патріотичного руху України, каскадівці продовжували успішно вивчати військову справу, яка багатьом допомогла під час АТО. В результаті зараз їх досвід виявився необхідним для країни. Враховуючи багаторічний досвід «Каскаду» у сфері ВПВ Київське обласне управління молоді та спорту, Київський обласний молодіжний центр спільно з ГО «Спортивний клуб «Каскад» провело ряд ВПВ заходів в 2-му півріччі 2015 року. Останнім був методично-практичний семінар “Новітні методи викладання основних елементів початкової військової підготовки для молоді”, який вперше пройшов в Фастові на прикінці листопаду цього року на базі Фастівського ліцею-інтернату.
З метою методичної та практичної підготовки керівників клубів і організацій з військово-патріотичного виховання молоді на цей захід були запрошені керівники клубів, гуртків, організацій, громадських об’єднань, які займаються військово-патріотичним вихованням молоді, з усіх районів Київської області та з п’яти областей України.
Учасників семінару люб’язно привітало керівництво міста, а організатори максимально наситили програму занять на два дні. Дуже було приємно, що від Фастова були не тільки представники з клубу «Каскад», але і представники з освіти і Самооборони Майдану Фастівщини.
Після семінару з ініціативи Юрія Пустовія керівниками громадських організацій ВПВ було прийняте рішення, яке реалізувалося 23 грудня. З метою консолідації зусиль у галузі патріотичного виховання діючі клуби військово-патріотичного виховання Київщини, Полтавщини, Харківщини, Луганщини, Житомирщини, Тернопільщини, Херсонщини і Одещини підписали меморандум про створення Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій (ВОВПО) на меті якого реалізація спільних завдань по підготовці молоді до захисту України від військової агресії з боку інших держав і якісної реалізації державної програми національно-патріотичного виховання в України та розгалуженню мережі військово-патріотичного руху.
В заході взяли участь заступник міністра молоді і спорту Сергій Митрофанський, радник міністра освіти і науки Сергій Пархоменко, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович, начальник управління з військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні ЦК ТСО України Юрій Чижмар, координатор Самооборони Майдану Роман Орищенко, керівник спортивного клубу «Каскад» Юрій Пустовій, представник МО полковник Руслан Коханчук, керівник Головного штабу Гри “Сокіл” (“Джура”) Анатолій Грива, керівники ВП клубів: “Прикордонник”, “Гвардія”, “Ратоборец”, “Маргеловци”, “Боривітер”, “Героїв Крут”, “Гарт”, також НСОУ «Пласт», “Самооборона Майдану”, ВП центр «Гайдамацька Січ» та інші.
Після офіційної частини підписання Меморандуму відбулася робоча нарада, на якій разом з представником Міністерства молоді і спорту була розроблена система співпраці.
Тепер одним із основних завдань ВОВПО є проведення системи всеукраїнських заходів ВПВ і створення системи реабілітації для учасників АТО – залучення їх до створення осередків ВПВ серед дітей та молоді.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі