Всеукраїнська військово-патріотична гра “Вояцький дух”

З метою практичної перевірки готовності молоді захищати її національні інтереси, цілісність та незалежність України в рядах української армії другий рік поспіль в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ пройшла військово-патріотична гра «Вояцький дух». Цього року цей захід вже став всеукраїнського рівня, так як став одним із переможців конкурсу проектів з національно-патріотичного виховання, що проводило Міністерство молоді та спорту України. Завдяки фінансовій підтримці міністерства організатори змогли запросити на гру 156 учасників з 14 регіонів України, які представляли військово-патріотичні клуби, ліцеї з військовою підготовкою та рої джур.

З метою практичної перевірки готовності молоді захищати її національні інтереси, цілісність та незалежність України в рядах української армії другий рік поспіль в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ пройшла військово-патріотична гра «Вояцький дух».

Цього року цей захід вже став всеукраїнського рівня, так як став одним із переможців конкурсу проектів з національно-патріотичного виховання, що проводило Міністерство молоді та спорту України.
Завдяки фінансовій підтримці міністерства організатори змогли запросити на гру 156 учасників з 14 регіонів України, які представляли військово-патріотичні клуби, ліцеї з військовою підготовкою та рої джур.

Головним організатором заходу виступила громадська організація «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад»» (м. Фастів) в співпраці з громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій».
Цей захід підтримав Генеральний штаб ЗСУ та Міністерство освіти та науки України, прийняли участь у підготовці та проведенні КЗ КОР «Київський обласний молодіжний центр».
  
Гра має декілька основних завдання – ознайомити учасників з історією і сучасним станом українського війська, надати можливість особисто побачити і зацікавити військовою службою, перевірити практичні навички з військової підготовки команд та подружити юнацтво різних регіонів між собою.
В грі, яка складалась із 23 етапів, взяли участь 20 команд із складу юнацтва віком від 14 до 17 років. Склад команди був 6 бійців (хлопці і дівчата), які планують вступати до військових учбових закладів та проходити службу у лавах Збройних Сил України або інших силових структурах.

Складність етапів вимагала від учасників чималої фізичної та спеціальної військової підготовки, набуття навиків виживання в екстремальних умовах і дій під час бойового зіткнення. Тому невипадково захід відбувся в найбільшому військовому навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ, де є необхідні умови для морального, фізичного та психологічного загартування майбутніх воїнів та ознайомлення з вимогами до служби в ЗСУ і стандартами НАТО.

В перший день учасники провели екскурсію по Києву з вшануванням пам’яті Героїв Небесної Сотні, відвідали ряд музеїв Києва: меморіал Голодомору, Військово-історичний музей і Советської окупації. Також після урочистого відкриття гри в 169-му Навчальному центрі для команд була проведена екскурсія в музей Центру та ознайомлення із сучасним українським військовим озброєнням та технікою.

В той же час був проведений семінар для суддів гри, де детально були поясненні всі умови етапів і вимог до оцінювання. Зенітно-ракетний полк взяв на себе забезпечення необхідних умов проживання, а центральна їдальня «Десни» кожного разу з посмішкою радо приймала юних захисників України на прийом харчування.

Вже під вечір команди приступили до перших етапів: стройова підготовка, військовий рукопаш (захист від нападу різноманітною зброєю) і фізична підготовка (вправи на турніку і брусах).

Ввечері в військовому клубі був проведений етап «Візитівка», де команди і організатори презентували свої організації і роботу, яка ведеться ними в галузі національно-патріотичного виховання.

Другого дня патріотична молодь змогла показати свою підготовленість в стрільбі на влучність з бойової зброї (пістолет Макарова та автомата Калашникова). Також вони показали вправність в метання навальної гранати в «групу супротивника» та в розбірці і складанні автомата на час в положенні сидячи на колінах.

Найбільш яскравим враженням для юнацтва був етап «Обкатка танком». Дуже професійно призначений відповідальний офіцер з 300-го полка провів заняття з виконання цієї вправи – інструктаж, переповзання під танком, переповзання під заведеним танком і вже тільки потім обкатка танком із метанням навчальної гранати в танк.

Після обіду для учасників був організований виховний захід – ознайомлення з історією України періоду 1939-1941 роки, періоду початку Другої світової війни і її впливу на долю України.

 А ввечері команди отримали добовий харчовий набір і здійснили таборування в лісі облаштувавши місце для наметів, маскування, сигналізацію та охорону табору. В ночі суддівська бригада оцінила кожну команду по етапу «Виживання».

Третій день гри учасники провели на тактичному полі, здійснюючи марш по визначеним маршрутам. Вони, використовуючи свої навики орієнтування і читання карти, пройшли наступні етапи: проходження психологічної смуги перешкод; надання домедичної допомоги пораненому в зоні обстрілу; виявлення протитанкових мін на визначеній ділянці дороги; здійснення цілевказання ворожих об’єктів; пошук рації та здійснення радіопередачі даних; захоплення ворожого штабу; снайпінг (переповзання, маскування і здійснення пострілів по визначених цілях); контр-засадні дії; підрив ворожого об’єкту; тактична підготовка – індивідуальні навики поводження зі зброєю та дії підрозділу в бою; знищення ворожих позицій реактивною гранатою.

Завдячуючи командуванню Центру і професійності військовослужбовців 300-го полка деякі етапи для психологічного загартування учасників супроводжувалися стрільбою холостими набоями із використанням піротехнічних засобів та димів.

Динаміка етапів була потужною, тому команди поверталися в казарми дуже втомленими. Але не один із учасників не показав свою слабкість, а навпаки позитивно відгукувалися про можливість так «повоювати».

Четвертого дня відбувся останній етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» – тактична гра «Сполох». Команди, отримавши зброю лазертаг, повзводно по черзі між собою двічі здійснювали захоплення траншейної позиції та двох опорних пунктів, які обороняв інший взвод учасників. Бої були цікавими , так як кожний підрозділ використовував різну тактику як оборони, так і наступу. Вже після обіду відбулося закриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» на центральному плацу 169-го Навчального центру «Десна».

Заступник начальника Навчального центру підполковник Олександр Сагайдак привітав учасників з проходженням всіх етапів і підтвердженням готовності захищати Україну. Юрій Пустовій подякував керівникам та учасникам за їхню активну громадську позицію і патріотизм та побажав продовжувати загартовувати себе бути готовими захищати Україну від військової агресії. Традиційно всі вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання і патріотичними гаслами. Під звуки військового оркестру відбулося нагородження учасників.

Спочатку були вручені подяки керівникам команд за підготовку учасників до гри та дипломи і календарі заходу на кожного учасника. Судді отримали сертифікати з суддівською категорією, яку вони підтвердили якісною практичною роботою на грі.

Після цього було проведено нагородження команд за кращі результати в 23 етапах. За результатами гри кубки отримали: 3 місце – команда Військово-патріотичний клуб “Сокіл” (“Джура”) (м. Павлоград, Дніпропетровська обл.); 2 місце – Комунальний навчально-виховний комплекс “Рубіжанський ліцей” (м. Рубіжне, Луганської обл.); 1 місце – Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою” (м. Острог, Рівненської обл.).

В результаті проведення заходу очікується: збільшення кількості клубів і гуртків військово-патріотичного виховання, збільшення чисельності молоді, готової захищати свою Батьківщину, формування активної громадянської позиції, а головне – налагодження ефективної співпраці між громадськими організаціями, що працюють в галузі національно-патріотичного виховання молоді з органами виконавчої влади всіх рівнів.

Безпосередня підготовка та керівництво грою здійснювалась керівником ГО МВПСК «Каскад» і координатором ГС ВОВПО Юрієм Пустовієм та головою секретаріату ГС ВОВПО Наталією Топчій. Суддями виступили: Станіслав Малець та Вікторія Лубінцова (ВПК «Прикордонник»); Сергій Кирилюк (БНВО «Звитяга»); Євгеній Ломако (ВПСТК «Боривітер»); Наталія Дорош (ВПК «Форпост»); Ярослава Проценко (ЦТКЕСУМ м. Черкаси); Едуард Яцук та Юрій Хмарук (ВПК «Гвардія» м. Кременук); Олександр Матушевський (Сумський ОЦВОТтаВПВ); Олена Драчук (ОТГ 23 м. Шепетівка); Ковалчук Михайло (СК «Пульсар» м. Нетішин); Дмитро Білан (ГО «Патріот Д» м. Дніпро); Щербаков Сергій та Олександр Колеснік (ВПК «Яструб»); Олександр Биков, Михайло Нога, Анатолій Вовк, Назар Алєксєєнко та Євгеній Мойсеєнко (ВК НУБІП м. Б.Церква); Віталій Коваль, Владислав Задорожній, Володимир Бачинський, Сергій Квич та Сергій Лужанський (Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка).

Інформаційну підтримку надав Український Державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді МОН України. Від 169 Навчального центру за координацію гри відповідав підполковник Олександр Сагайдак, а координацію реалізації проекту з боку ГШ ЗСУ здійснювало Управління військово-цивільного співробітництва ЗСУ. Організатори заходу дякують всім організаціям і патріотам України, хто сприяв проведенню Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух», а особливо Міністерству молоді та спорту (відділ НПВ) за надане фінансування проекту. Секретаріат ГС ВОВПО

Фотозвіт

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі