Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України”

28 жовтня відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського форуму “Досвід мужніх України”, організованого ГС ВОВПО в співпраці з Міністерством молоді та спорту спільно з управлінням молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації.

28 жовтня відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського форуму “Досвід мужніх України”, організованого ГС ВОВПО в співпраці з Міністерством молоді та спорту спільно з управлінням молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації.
Робота Форуму розпочалася із виконання усіма учасниками гімну України.
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Міністра молоді та спорту — керівник апарату Микола Даневич. Він висловив переконання, що у заході беруть участь справжні патріоти, які відстоюють дійсно українську позицію.
Микола Даневич наголосив на актуальності державної системи національно-патріотичного виховання та його складової – військового виховання.
Громадський активіст з військово-патріотичного виховання, голова Громадської спілки “ВОВПО” Юрій Пустовій акцентував на необхідності підготовки молодих кадрів у гарантуванні національної безпеки.
Представник Міністерства оборони Олексій Сергієнко звернув увагу учасників на відпрацювання механізму комунікації представників організацій із різних регіонів між собою та з представниками органів виконавчої влади для результативного втілення ідей.
Представник Міністерства освіти Анатолій Грива поінформував про впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) та висловив своє бачення результатів діяльності громадських організацій.
Начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович повідомив, що вже напрацьовано низку нормативно-правових актів, які створюють першочергові необхідні умови для відродження національно-патріотичного виховання на всіх рівнях.
“Головна мета координаційної ради – бути майданчиком для співпраці громадських ініціатив та влади в напрямі відродження національно-патріотичного виховання”, – наголосив начальник відділу.
Основною метою Форуму було налагодження взаємодії і співпраці між організаціями, які займаються вишкільною діяльністю. Завдання, поставлені перед учасниками заходу, були спрямовані на вироблення спільного плану масових заходів; збільшення охоплення молоді програмами національно-патріотичного і військово-патріотичного виховання; обмін досвідом організації процесу виховання і взаємодії з державним апаратом у цій сфері.
В ході форуму учасники відвідали Національний військово-історичний музей України, Музей радянської окупації. Слухали лекцію «Історія Українського війська чи мілітарна історія України: за чи проти?». Обговорювали проблематику військово-патріотичного виховання в Україні та плани військово-патріотичних заходів в галузі патріотичного виховання молоді на 2017 рік.
З форуму учасники привезли військово-патріотичні книги Юрія Журавля «Битви за рідну землю» та Івана Ольховського «Як виникла УПА».
Робота заходу відбувалася у форматі “світового кафе”, тож кожному учаснику була надана можливість висловити своє бачення, та вільно обговорити проблеми й перспективи військово-патріотичного виховання в Україні. Громадські активісти також обмінялись своїми здобутками в цій сфері, представили свої організації та заходи, проведені у 2016 році. Учасники форуму разом напрацювали ряд нових пропозицій для подальшого розвитку військово-патріотичного виховання дітей та молоді.
Обговорення тривали протягом трьох днів, і їх підсумки булиь узагальнені у резолюції Форуму.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі