Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2019

Питання національної безпеки і оборони є на даний час головним питанням держави Україна. І кожен громадянин повинен розуміти своє місце в цій сфері, розуміти, на що він спроможний і чим він може підсилити безпеку і обороноздатність держави. А одним із головних чинників, що формують розуміння свого місця в цій сфері, є військово-патріотичне виховання, яке є складовою національно-патріотичного виховання.

Питання національної безпеки і оборони є на даний час головним питанням держави Україна. І кожен громадянин повинен розуміти своє місце в цій сфері, розуміти, на що він спроможний і чим він може підсилити безпеку і обороноздатність держави. А одним із головних чинників, що формують розуміння свого місця в цій сфері, є військово-патріотичне виховання, яке є складовою національно-патріотичного виховання.
На разі це питання і було головним для учасників четвертого Всеукраїнського форуму з питань військово-патріотичного виховання «Досвід мужніх України», що проходив з 15 по 17 листопада в місті Києві. Захід був реалізований в рамках конкурсу проектів громадських об’єднань з національно-патріотичного виховання, що проводив відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України.
На форум зібралося п’ятдесят представників різних військово-патріотичних організацій з понад чотирнадцяти областей України. Це були як організації, що вже об’єдналися в громадській спілці «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій», так і інші, які тільки знаходять однодумців.
З ініціативи Управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ в рамках форуму була проведена Конференція з планування заходів військово-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020-2021 роки в ЗСУ, яка проходила в у Центральному будинку офіцерів ЗС України. Відкрив захід заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. У конференції взяли участь представники Міноборони, Збройних Сил України, Міністерства молоді та спорту, Міністерства з питань ветеранів, Міністерства освіти та науки, представники облдержадміністрацій та громадських організацій, залучених до військово-патріотичного виховання.
Заступник секретаря РНБОУ Сергій Кривонос привітав всіх і висловив сподівання, що даний захід буде результативним. Представник Офісу Президента Анна Коваленко завірила всіх присутніх, що питання військово-патріотичного виховання є важливим питанням і важливим для влади.
Програма заходу була розрахована на два дні:
1. Сесія 1. “Державна політика щодо військово-патріотичного виховання дітей і молоді”.
2. Сесія 2. “Стан та перспективи військово-патріотичного виховання в інтересах сектору сил безпеки та оборони”.
3. Сесія 3. “Оборонна свідомість і популяризація готовності захищати Україну. Залучення громадськості до підготовки молоді стати на захист України”.
4. Панельна дискусія I. “Розвиток військово-патріотичного виховання в системі освіти у співпраці з силовими структурами, державними органами влади та громадськими організаціями”.
5. Панельна дискусія IІ. “Планування та реалізація спільних проектів військово-патріотичного виховання”.
Юрій Пустовій як представник робочої експертної групи РНБО України з питань військово-патріотичного виховання ознайомив учасників з проектом Концепції громадського сприяння безпеці і оборони України, в якій визначені проблеми і шляхи реалізації військово-патріотичного виховання всіх верств населення. Виступили від громадськості також Юрій Хмарук (ГО «ОЗВС «Гвардія»), Олена Драчук (ГО «ОТГ 23») та Костянтин Жук (ГО «НСОУ Пласт»). Були розглянуті питання співпраці громадських організацій з окремими родами військ і військкоматами, хоча системи такої співпраці поки немає. Від ГС ВОВПО були вручені подяки за неодноразову співпрацю в проведенні різних заходів, а особливо Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» командуванню Сухопутних військ ЗСУ, Управлінню цивільно-військового співробітництва, 169-му Навчальному центру ЗСУ «Десна» і відділу НПВ (ММС).
Керівники військово-патріотичних організацій також у вільний час обговорювали можливості співпраці з родами військ, розвитку військово-патріотичного руху, можливості об’єднання і спільної участі в заходах.
На кінець Конференції було запропоновано Управлінням цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ надати всім громадським організаціям свої плани заходів на 2020 рік, щоб їх об’єднати в спільному плані заходів, який затвердить Начальник Генерального Штабу ЗСУ.
На завершення форуму учасники розглянули ряд наболілих питань і головні аспекти нової Концепції, що презентував керівник ГС ВОВПО Юрій Пустовій. При обговоренні було прийняте спільне рішення про розгляд входження до єдиного об’єднання для всіх військово-патріотичних організацій, які готові працювати за єдиною державною програмою виховання молоді: формування оборонної свідомості, популяризації військової служби і надання сучасних початкових військових компетенцій.
Кожному учаснику форуму також були презентовані: посібник «Визначні здобутки українського війська», посібник «Програма ВПВ гуртка» та тематичний календар на 2020 рік.

Оргкомітет форуму «Досвід мужніх України» Юрій Пустовій та Наталія Топчій дякують всіх вищевказаних представників ЗСУ і громадських діячів за організацію і роботу в напрямку розвитку військово-патріотичного виховання молоді України.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі