Всеукраїнський турнір в пам’ять Івана Ступака

Він хотів змінити країну на краще… Його, колишнього банкіра, який не мав ніякого військового досвіду, крім воєнної кафедри університету, відмовляли йти добровольцем воювати на Схід України.

Він хотів змінити країну на краще… Його, колишнього банкіра, який не мав ніякого військового досвіду, крім воєнної кафедри університету, відмовляли йти добровольцем воювати на Схід України. Але готовий вступити до батальйону простим рядовим, під Дебальцевим Іван Ступак уже став командиром роти. Він не дозволив стріляти по будинку, де був снайпер, тому що дізнався, що там жила багатодітна сім’я. Лише взяв одного бійця, щоб обійти будівлю і прибрати стрільця. А коли солдата на вулиці поранили, Іван Ступак прикрив його і отримав дві кулі…
Все, що ми тепер можемо зробити, це пам’ятати їхні подвиги. Всіх, хто загинув, подарувавши нам спокійне мирне життя. Тому 27 і 28 січня, уже другий рік поспіль, у спортивному залі ДЮСШ «Локомотив» відбувся Відкритий всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність», присвячений пам’яті загиблого воїна АТО, Почесного громадянина Фастова, лейтенанта Івана Ступака. Участь у ньому взяли діти віком від 10 до 13 років, вихованці військово-патріотичних клубів. Цього року до Фастова приїхали 12 команд з Львівської, Хмельницької, Київської, Вінницької областей та міста Києва. Ініціатором проведення змагань виступив МВПСК «Каскад» при підтримці ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій», співорганізаторами, які також надали фінансову підтримку – відділ з питань молоді та спорту та підприємство ПАТ «Елопак-Фастів».
Традиційно на відкритті турніру була дружина Івана Ступака Людмила з синами, яка привітала учасників змагань та подякувала їм. Потім слово надали начальнику відділу з питань молоді та спорту Андрію Скиданенку, який побажав всім успіхів і заслужених перемог. Міський голова Михайло Нетяжук нагадав присутнім, що настав час усім українцям об’єднатися заради спільної мети – сильної незалежної України, адже саме за неї загинули найкращі і найхоробріші воїни нашої Батьківщини. За командою головного судді турніру Юрія Пустовія почесна варта юних каскадівців винесла корзину квітів з залу і здійснила покладання їх на Польському кладовищі до могили Івана Ступака.
Змагання, як завжди, були дуже насиченими та складними, а емоції часто зашкалювали. Недарма стільки років юні захисники України гартували свій розум і тіло, бо на цьому турнірі їм знадобився весь отриманий досвід та навички. Хлопці і дівчата показували свою вправність, спортивну майстерність та дисциплінованість у військовому триборстві, яке включає три етапи:
1) фізичну підготовку: силовий комплекс (відтискання і прокачування преса на швидкість за 30 секунд), підтягування на перекладині, перетягування тягарів (перенесення на швидкість ящиків з боєприпасами до 10 кг і манекена, який імітує поранену людину, до 70 кг). Це завдання було надзвичайно важким, адже вага самих учасників набагато менша, тому знадобилася неабияка сила волі, щоб виконати його, не зупинившись на півдорозі;
2) військовий рукопаш: елементи захисту від супротивника зі зброєю (ножем, пістолетом, автоматом, палицею) і захоплення;
3) вогнева підготовка: розбірка і складання автомата Калашнікова на швидкість та стрільба з пневматичної гвинтівки на точність.
Вогнева підготовка проводилася на базі стрілецького тиру, що знаходиться в СНВК-ліцеї № 9. Її суддівство та підготовку проводив заслужений тренер України Микола Цісар. Розбірку-складання автоматів, які були люб’язно надані міським військкоматом, судив учасник АТО Сергій Ляпідевський.
Суддівство військового рукопашу і фізичної підготовки забезпечили представники клубу «Каскад» та ГС ВОВПО: Анатолій та Микола Голяшевські, Владислав Чередніченко, Максим Цюцюра, Олександр Мішкуров, Юлія та Володимир Поліщук, Ірина Міщенко, Валентин Кушнірук, Олександр Котлін.
Комендантами змагань, які забезпечували порядок, організовували розміщення учасників та привозили їм у спортзал смачні обіди з кафе «Каштан», були обрані Василь Чередніченко та Тетяна Голішевська. Допомагали їм у цій зовні непомітній, але вкрай важливій для організації турніру на найвищому рівні роботі помічники комендантів – Артем Дяченко та Данило Сташкевич.
Після перевірки фізичних навичок і витривалості настав час для веселого відпочинку та розваг. Так, наприкінці першого дня, після вечері, відбулася пісенна ватра, на якій учасники співали патріотичні пісні зі збірників під назвою «Співаник юного захисника України», що були надруковані завдяки «Елопак-Фастів», і грали в різноманітні цікаві ігри. А потім усі команди ночували в спортзалі в спальних мішках.
По закінченню змагань, другого дня, визначили та нагородили переможців турніру, тих, чия підготовка виявилася найкращою, а воля до перемоги – найсильнішою. Найкращі результати у вправах показали учасники: Олександр Гладун (Фастів) – силовий комплекс та розбірка-складання АК, Денис Кобюк (Шепетівка) – підтягування і стрільба, Юрій Мацапура (Фастів) – розбірка-складання АК і стрільба, Олександр Кушнірюк (Фастів) – транспортування тягарів.
У розділі фізична підготовка І місце виборов Олександр Гладун (Фастів), ІІ місце зайняв Олександр Кушнірюк (Фастів), ІІІ – Микола Ромаха (Яворів).
Переможцем у змаганнях з військового рукопашу став Олександр Кушнірюк (Фастів), ІІ місце – у Ярослава Роздорожнього (Фастів), а ІІІ посів Юрій Мацапура (Фастів).
І місце з вогневої підготовки виборов Юрій Мацапура (Фастів), ІІ і ІІІ місця – відповідно Денис Дерен (Ямпіль) і Денис Кобюк (Шепетівка).
У нелегкій боротьбі ІІІ командне місце виборов військово-спортивний клуб «Гарт» (Томашпіль), ІІ місце посіла команда ГО «ОТГ-23» (Шепетівка), а І місце змагань – МВПСК «Каскад» (Фастів).
Усі учасники змагань отримали подарунки від організаторів та ПАТ «Елопак-Фастів» і презенти від командування Сил спеціальних операцій ЗС України, представником яких був учасник АТО Володимир Мацапура.
Керівництво та батьківський колектив клубу «Каскад» дякують за гідне вшанування пам’яті Івана Ступака командам-учасникам турніру, відділу з питань молоді та спорту міста Фастова, керівництву підприємства ПАТ «Елопак-Фастів», відділенню кульової стрільби (М. Цісар), міському військкомату та представникам «Товариства учасників бойових дій «Спас-Україна».

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі