Всеукраїнський військово-спортивний турнір “Бойова готовність”

Четвертий рік поспіль ГО «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад» розпочинає ряд патріотичних заходів на Фастівщині із військово-спортивного турніру «Бойова готовність», який присвячений пам’яті загиблого воїна АТО, Почесного громадянина Фастова лейтенанта Івана Ступака.

Четвертий рік поспіль ГО «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад» розпочинає ряд патріотичних заходів на Фастівщині із військово-спортивного турніру «Бойова готовність», який присвячений пам’яті загиблого воїна АТО, Почесного громадянина Фастова лейтенанта Івана Ступака.
Саме 29 січня 2015 року фастівчанин, самооборонівець, патріот і доброволець із Фастова Іван Ступак загинув під Вуглегірськом, командуючи ротою під час стримування атаки російських терористичних військ. Він хотів захистити свою країну і змінити життя в ній на краще.
Тому клуб «Каскад» взяв на себе відповідальність пам’ятати і вшановувати подвиги загиблих фастівчан, проводячи виховні національно-патріотичні заходи серед молодого покоління українців. Підтримують цю роботу ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» спільно з відділом з питань фізичної культури та спорту міськвиконкому Фастівської міської ради.
26-27 січня у спортивному залі ДЮСШ «Локомотив» відбувся Всеукраїнський військово-спортивний турнір «Бойова готовність». Участь у ньому взяли вихованці військово-патріотичних організацій і гуртків віком від 10 до 13 років. Цього року в турнірі взяли участь 12 команд з Львівської (ЯМГО «УНСО» і ГО «Скаути УНСО»), Хмельницької (ГО ОТГ 23 і гурток «Патріоти України» НРВК 3), Вінницької (ВПК «Форпост», ВСК «Гарт», гурток «Захисник Вітчизни»), Полтавської (ПОКД «Гвардія» м. Хорол та КЮДМ «Гвардія» м. Кременчук), Житомирської (гурток ВПК «Імені Героїв Крут») та Київської (ВПК «Прикордонник» та МВПСК «Каскад») областей.
Традиційно на відкритті турніру була дружина Івана Ступака – Людмила – з рідними, яка привітала учасників змагань та подякувала їм за вшанування героя і готовність наслідувати героїзм українських вояків. Також до учасників з привітанням звернувся заступник міського голови з питань капітального будівництва Тимофій Рудяк і начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Андрій Скиданенко, які побажали всім успіхів і заслуженої перемоги. За командою головного судді турніру Юрія Пустовія почесна варта юних каскадівців винесла квіти з залу і здійснила покладання їх на Польському кладовищі до могили Івана Ступака.
Турнір «Бойова готовність» є непростим змаганням, так як включає три етапи (фізичну підготовку, військовий рукопаш та вогневу підготовку), кожен по декілька вправ. Тому захід проходив дуже насичено, а емоції учасників часто «зашкалювали». Хлопці і дівчата показували свою вправність, спортивну майстерність та дисциплінованість у військовому триборстві на рівних без будь-яких поблажок.
На початку турніру команди демонстрували навики з розбирання та складання автомата Калашникова, які привіз представник фастівського військкомату Андрій Шаповал. Незважаючи на свій малий вік і деякі складнощі в розбиранні зброї, де потрібна недитяча сила, учасники все ж таки показували дуже високі результати по швидкості розбирання та складання автомата. Переможцем у цій вправі стала Олександра Цимбалюк із Шепетівки.
У цей же час, не дивлячись на мороз, відбувалась стрільба з пневматичних гвинтівок біля спортзалу, де вся команда із п’яти осіб повинна була показати свою влучність. Кращим став Владислав Ларіонов із Хмельниччини.
Найскладнішим і найбільш довготривалим, як завжди, виявився етап військовий рукопаш, де учасники демонстрували елементи захисту від супротивника зі зброєю (ножем, пістолетом, автоматом, палицею) і від захоплення. Судді жорстко оцінювали дії учасників, тому що ці навички потрібні в будь-яких життєвих чи бойових ситуаціях. Кращим рукопашником виявився фастівчанин Ярослав Роздорожній.
Етап фізична підготовка проходив не за один день і складався з трьох вправ. Так, спочатку команди показували свою силу і витривалість при виконанні силового комплексу (відтискання і прокачування преса на швидкість по 30 секунд). Найшвидшим і найсильнішим був Владислав Кузьмін із Ямполя.
У вправі підтягування на перекладині кращим виявився Денис Дерен (ВПК «Форпост»), який зробив «чистими» 16 підтягувань.
На другий день турніру відбулося перетягування тягарів (перенесення на швидкість ящиків з боєприпасами до 10 кг і манекена, який імітує поранену людину, до 70 кг). Це завдання було надзвичайно важким, адже вага самих учасників набагато менша, тому знадобилася неабияка сила волі, щоб виконати його, не зупинившись на півдорозі. Особливо було тяжко 10-річним дітям, які майже не могли підняти манекен, але не зупинялися, бо навчені в будь-який момент зробити все можливе, щоб витягнути пораненого з-під обстрілу. Найшвидшим був Владислав Синиця із Томашпіля.
Після перевірки фізичних навичок і витривалості настав час для веселого відпочинку та розваг. Наприкінці першого дня, перед вечерею, учасникам змагання була проведена невелика екскурсія вечірнім Фастовом. А після вечері відбулася пісенна ватра, на якій юні захисники співали патріотичні пісні і грали в різноманітні цікаві ігри. А потім усі команди ночували в спортзалі в спальних мішках, як призвичаїлися це робити на літніх таборах.
У полудень другого дня були підведені підсумки і визначені результати. На закритті заходу спочатку подякували керівникам команд за їхню неоціненну роботу з дітьми і самопожертву заради виховання справжніх патріотів України. Кожній команді вручили сертифікати, плакати, книжечки і інші сувеніри від організаторів. Головний суддя змагань Юрій Пустовій також подякував за допомогу відділу фізичної культури та спорту та управлінню культури, молоді та туризму Фастова за сприяння в проведенні заходу. Були передані слова вдячності за небайдужість і певну допомогу ПАТ «Елопак-Фастів», Руслану Степурі і Ярославу Машляківському.
За результатами Всеукраїнського турніру у нелегкій боротьбі ІІІ командне місце виборола команда ГО «МВПСК «Каскад» (м. Фастів), ІІ місце посіла команда гуртка «Патріоти України» (м. Шепетівка), а І місце – ГО «ВПК «Форпост» (м. Ямпіль).
Після закриття турніру, ще раз вшанувавши пам’ять Героїв, учасники роз’їхалися, везучи з собою купу вражень і пам’ять про Івана Ступака.
Звичайно, будь-яке змагання не може пройти без залучення кваліфікованих суддів. Тому вже традиційно саме дорослі вихованці клубу «Каскад» першими відгукнулися допомогти. Від керівництва клубу «Каскад» висловлюється велика подяка за допомогу в проведенні змагання і кваліфіковане суддівство каскадівцям: з військового рукопашу – Євгену Лемешенку, Олександру Чебану, Максиму Цюцюрі та Андрію Марциненку; з вогневої підготовки – Анатолію Голішевському, Сергію Подтьопі, Володимиру Поліщуку; з фізичної підготовки – Богдану Пищику, Ірині Міщенко; з секретаріату – Юлії Поліщук, Олександру Гладуну; з організації – Тетяні Голішевській та юнакам Євгену Потапенку і Богдану Хмілю.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі