Вишкільний табір “Юний пластун” в УДА

Кожного року перед батьками стоїть непереборне бажання оздоровити своїх дітей літом в якомусь цікавому таборі. Багато хто відправляє своїх чад на оздоровлення з шкільними групами, хтось в визначений чи рекомендований розвиваючий або спортивний табір, хтось в туристичний мандрівний табір.

Кожного року перед батьками стоїть непереборне бажання оздоровити своїх дітей літом в якомусь цікавому таборі. Багато хто відправляє своїх чад на оздоровлення з шкільними групами, хтось в визначений чи рекомендований розвиваючий або спортивний табір, хтось в туристичний мандрівний табір. Вихованці військово-патріотичних клубів обов’язково все це поєднують, з додаванням активності і екстремальності, в традиційному щорічному вишкільному військово-патріотичному таборі «Юний пластун (розвідник)», який використовує козацько-скаутське виховання в поєднанні з військово-патріотичним вихованням. Розробила і організовує цей табір вже восьмий рік по різним регіонам України громадська організація «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад»» під керівництвом Юрія Пустовія.
Завдяки плідній співпраці громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (до якої входить МВПСК «Каскад») з небайдужими до виховання молодого покоління патріотами України, цього року 14-денний вишкільний табір юних розвідників пройшов в Дніпропетрівській області на базі Навчального центру Української добровольчої армії. Тринадцять самих стійких учасників із Фастова, а також Києва, Харкова, Шепетівки, Вінниці і Дніпра випробували на собі інтенсивну програму «Юний доброволець розвідник».
Починаючи з Кожного дня з 6.20 ранку (після сорока п’яти хвилинної ранкової руханки) і до 22.00 юні патріоти були постійно зайняті різними заняттями так само, як і дорослі добровольці, що розміщалися по сусідству в діючому 5-му батальйоні УДА. Начальник центру УДА друг Покутяка провів для молоді екскурсію по батальйону познайомивши з можливостями бойового підрозділу і його озброєнням. Також він провів цікаві заняття з мінної безпеки, військової історії України і організував зустріч з бойовим розрахунком реактивної системи залпового вогню «Смерч». Інструктор друг Сенсей поділився бойовим досвідом і фахово провів заняття зі стрілецької та тактичної підготовки після яких юнацтво стало розуміти необхідність і теоретичних знань, і практику використання, і необхідність фізично розвиватися, щоб легше було поводитися з автоматом чи іншою стрілецькою зброєю. Також інструктор познайомив молодь з досвідченими снайперами і їх індивідуальним озброєнням.
Дуже захоплюючими були і заняття з тактичної медицини та аеророзвідки, на яких юні розвідники отримали практичні навики дій при пораненні, навики з управлінням універсальним розвідувальним БПЛА.
Капелани Пруткий і Леман проводили цікаві заняття з історії України і національно-патріотичного виховання, урізноманітнюючи їх фільмами і іграми.
Друг Юскіф ознайоми молодь з основами виживання в екстремальних умовах, вмінню організувати ночівлю, маскуванням, непомітним переміщенням, розвідкою місцевості та основами військового рукопашу.
Дуже всім сподобалися практичні заняття зі стрільби із бойового автомата Калашникова, де юнацтво отримало певні навики стрільби з різних положень під керівництвом інструкторів Навчального центру УДА.
Звичайно для дітей і знаходився час для певного відпочинку, коли вони могли скупатися на річці, пограти в гру «Криївка», почитати книжки про історію і поспівати патріотичні пісні в вечері біля вогнища. Також юні вояки не забували попрати свої речі і підтримувати порядок в своїй казармі, яка незвичайно різниця від загальноприйнятих військових казарм, так як відремонтована і оснащена не гірше ніж в військах НАТО. А харчування взагалі було на високому рівні – різноманітне і дуже смачне, завдяки працьовитим кухаркам батальйону.
Вже традиційно на таборі «Юний пластун (розвідник)» самими складними днями є останні дні, так як проходять заліки по вишколу. Після теоретичних заліків юні розвідники під керівництвом друга Юскіфа відбули на ніч в ліс, де кожен самостійно повинен був в визначеному інструктором місті організувати собі ночівлю. Також ще потрібно було в ночі виявити підкрадання інструктора до свого місця, а в разі виявлення обов’язково його пригостити гарячим чаєм (а смаколики він сам приносив). З завданням справилися всі учасники нічного виходу.
Наступної ночі всі учасники вишколу були підняті по тривозі, так як «ворожа диверсійна група» здійснила напад на казарму з застосуванням піротехнічних засобів. Тренована молодь відразу зреагувала на напад незважаючи на міцний сон. Всі швидко виконували команди командирів і здійснили пошукову операції в лісі. Протягом півтори години в повній темряві розділені на бойові групи юні розвідники шукали супротивника. Не зважаючи, що супротивником були дорослі досвідчені інструктора центру, які періодично здійснювали напади використовуючи пітарди, юні вояки все таки виявили і «ліквідували» половину диверсійної групи.
Наступного дня після обіду молоді потрібно було здійснити розвід рейд (дистанцією 7 км ) до сусіднього села, без виявлення своєї групи місцевим населенням. Незважаючи на палке сонце, складний ландшафт і втому після нічних боїв всі юні розвідники виконали завдання – вийшли в потрібну точку, зробили розвідку околиць села і повернулися назад на базу. Та цим день не закінчився! Відразу після повернення всі учасники без відпочинку здійснили проходження в швидкісному темпі варіативної психологічної тропи розвідника: імітаційний постріл з РПГ, проходження смуги перешкод, біг в визначений район, фізичні вправи, укриття від підриву «гранатами» (петардами), переповзання по пластунські під димовою завісою, біг по лісу з пошуком орієнтирів, проходження лінії «розтяжок», надання домедичної допомоги пораненому (манекену), переніс ящика з боєприпасами і вихід в кінцевий район для його оборони. Після повернення останнього учасника після проходження тропи розвідника відразу були проведені поєдинки з рукопашного бою на галявині. Кожний учасник табору проводив певну кількість поєдинків без відпочинку, згідно рівня на який він здає. Новачки провели по одному поєдинку, а інші від трьох до семи з різними супротивниками. Поєдинки були захоплюючим, особливо серед дівчат, що сподобалось не тільки інструкторам Навчального центру, а і бійцям батальйону. За результатами всі юні розвідники здали свої випробування на відмінно і не один не отримав травмування. На підсумок дня втомлена молодь змогла покупатися і попрактикуватися в плаванні на надувному човні.
В останній день для юних патріотів України, біля старовинного дуба Махна, було проведено традиційне закриття вишколу, на якому Юрій Пустовій вручив заслужені відзначки проходження табору «Юний пластун (розвідник)», а інструкторський склад Навчального центру УДА провів вручення відзнак «Юного добровольця» всім учасникам і подарунки клубу «Каскад». Двох дітей (Святослава Святуна і Ярослава Роздорожнього) відмітили як найкращих на вишколі й нагородили відзнакою «Дубове листя». А вже на обід, завдяки подрузі Атаманші, за традицією молодь скуштувала дуже смачний торт «ДМБ 2018».
Звичайно втомлені і засмучені розставанням з новими друзями, але задоволені своїми здобутками і з натхненням знову приїхати сюди в новому році учасники табору поїхали додому.
ГО МВПСК «Каскад» і ГС ВОВПО щиро дякують командуванню УДА і Навчальному центру Української добровольчої армії за плідну співпрацю в виховання молодого покоління захисників України, за гостинність і фахову роботу.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі