Єдиний в Україні миротворчій табір для дітей

Вже другий рік поспіль колектив регіонального осередку ГС ВОВПО – ГО ОВЗС «Гвардія» м. Кременчука проводить єдиний в Україні вишкільний табір з тематикою українських миротворчих сил.

Вже другий рік поспіль колектив регіонального осередку ГС ВОВПО – ГО ОВЗС «Гвардія» м. Кременчука проводить єдиний в Україні вишкільний табір з тематикою українських миротворчих сил. Це заслуга керівника організації Едуарда Яцука і його побратимів, які служили в десантних військах і завжди розуміють, що навіть при роботі з дітьми актуальним є девіз «Ніхто, крім нас».
Так, з 16 по 26 червня цього року в спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник» с. Дмитрівка Кременчуцького району відбувся військово-спортивний табір «Захисники миру», присвячений Дню українського миротворця. Цей табір є проєктом ГО ОЗВС «Гвардія» в співпраці з міською владою та Григорієм Угнічем (керівником «Супутника»), який радо приймав гостей з Київської, Черкаської, Чернівецької, Дніпропетровської, Кіровоградської та Харківської областей: МВПСК «Каскад», ВПК «Гвардія», ВПК «Трасер», ВПК «Айдар», Черкаський осередок «Спас», Чернівецький відокремлений підрозділ ВСВВ тощо.
На відкриття табору зійшлися всі діти, що відпочивають у «Супутнику». Серед запрошених були представники ветеранських організацій ВСВВ та її голова – генерал-майор запасу Володимир Попович, представники миротворчої організації ветеранів м. Харкова та м. Кременчука, а також УСВА міста Кременчука. Вихованці «Гвардії» та черкаські спасівці показали чудові показові виступи, а з привітальним словом звернулися організатори табору, представники миротворців і керівництво ГС ВОВПО. Вперше була презентована виставка під відкритим небом на банерах, присвячена миротворчій діяльності, а також виставка на тему війни в Афганістані, подій на сході України ”Янголи в камуфляжі”. Діти були в захваті, коли безпосередні учасники тих бойових звитяг розповідали їм про кожну світлину.
Традиційно на таких таборах, які проводять організації, що входять до спілки «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій», дотримуються певного розкладу, який наближує учасників до умов військової служби. Після підйому о 06.30 починається з ранкова руханка, а для найвитриваліших – тренування із СФП з елементами військового рукопашу в воді.
Після сніданку відразу проводиться урочисте відкриття денного вишколу і до обіду проходять заняття: з індивідуальної підготовки, військового рукопашу та ножового бою, тактичної підготовки, стрільби з пневматичної ґвинтівки, домедичної підготовки, сигналізації, виживання, парашутно-десантної підготовки та багато іншого. В програмі цього таборування є дисципліни з миротворчої діяльности: організація та облаштування блок-поста, огляд осіб та транспортних засобів, протидія нападу на опорний пункт та інші вміння, необхідні миротворцям. Навчання – річ непроста – потребує уваги та натхнення. Завдячуючи інструкторам з різних міст, вихованці отримали унікальні та важливі знання.
Після обіду для дітей проводилася виховна година, де їм розповідали про українську історію та традиції, про особисту безпеку і громадянську відповідальність. Потім відбувалися активні ігри та купання на річці. Всім надзвичайно сподобалося грати в теренові ігри, проходити цікавий квест, воювати в водяних війнах та лазертаг, грати в інтелектуальну гру «Дебати» та «Краївка». Дуже всім запам’яталась нічна тривога і дії спецзагону, який протягом трьох годин вночі в лісі на березі річки «призупиняв переправу терористів» через річку з використанням міномета. Було круто!
А ввечері юні патріоти проводили співочі ватри, ходили на загальну дискотеку і готувалися до наступного дня. Але і після відбою на нічний сон деякі діти не спали, бо справно несли вартову службу з імітаційною зброєю в руках.
Звичайно, табір був насичений і цікавий. Особливими родзинками стали також приїзд місцевих поліцейських і пожежників, які демонстрували свою роботу, свою техніку та спецобладнання. А в неділю, 23 червня, в таборі було організоване самоврядування, під час якого учасники самі складали програму дня і відповідали за діяльність табору. Звісно, напередодні пройшли дебати і вибори керівника табору. Було чотири кандидатури, але більш впевненим виявився Ярослав Роздорожній (МВПСК «Каскад»), якого підтримала максимальна більшість учасників табору.
Неймовірно швидко пройшли одинадцять днів, насичених заняттями та заходами. Велика маса вражень та сльози перед розставанням були у учасників табору.
На закритті табору всім подякували секретар та депутат міської ради Кременчука за проведену нелегку роботу. Були вручені подяки інструкторському складу ГО ОЗВС «Гвардія» та вручені пам’ятні футболки керівникам команд. Всім учасникам урочисто вручили сертифікати проходження навчання і значок табору. Колектив ГО ОВЗС та КЮДМ “Гвардія” м. Кременчука та керівництво ГС ВОВПО висловлюють вдячність керівникам команд – інструкторам, вихованцям – випускникам КЮДМ “Гвардія”, керівництву та колективу СОК “Супутник” (Зоряний), Управлінню у справах сімей та дітей виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Гриценку Юрію Васильовичу – секретарю міської ради, Григорію Анатолійовичу Угнічу – директору філії СОК “Супутник” – за добрі слова, підтримку, увагу, співпрацю!
За доброї підтримки легше і надалі проводити такі заходи заради нашого майбутнього – наших дітей!

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі