“Юний розвідник України” 2017

В 2016 році МВПСК «Каскад» при підтримці ГС ВОВПО в місті Фастові до дня військової розвідки України провів цікаву військово-патріотичну гру «Юний розвідник» для клубів Київщини.

В 2016 році МВПСК «Каскад» при підтримці ГС ВОВПО в місті Фастові до дня військової розвідки України провів цікаву військово-патріотичну гру «Юний розвідник» для клубів Київщини. Захід прийшовся до вподоби усім учасникам, бо аналогів йому в Україні немає. Тому ГС ВОВПО і МВПСК «Каскад» при підтримці Управління молоді та національно-патріотичного виховання КОДА, а також при сприянні відділу молоді та спорту виконкому фастівської міської ради до дня військової розвідки України та в пам’ять про загиблих розвідників, що боронили Україну провели незвичний дводенний захід. Так, 2-3 вересня 2017 року в м.Фастові пройшла військово-патріотична гра «Юний розвідник України», в якій прийняли участь 11 команд (70 учасників) з Київщини, а також прибули команди з Львівщини, Вінниччини та Хмельниччини.
Всі учасники прибули на на стадіон «Машинобудівник», де для них спочатку головний суддя та організатор гри Юрій Пустовій провів брифінг стосовно проходження командами розвід-рейду в перший день і навчально-бойового зіткнення на другий день. На відкритті заходу учасників гри привітали і побажали перемог керівник ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» Ю.Пустовій та начальник відділу молоді та спорту виконкому фастівської міської ради А.Скиданенко. Після цього учасники відчули фастівську гостинність і посмакували смачним обідом в «Українських стравах» Валентини Павленко.
Завдяки допомозі учасника АТО Тимофія Рудяка та фастівських перевізників команди юнацтва складом по п’ять чоловік (склад розвід групи) були доставлені в «точку висадки» на околицю міста. Далі вони висунулися в точку загального збору в район лісового масиву біля села В.Снітинка. Там по черзі з визначеним інтервалом часу та окремим маршрутом групи вирушили в свій розвід-рейд на дистанцію 10 км. Під час цього рейду їм потрібно було виконати ряд навчально-бойових завдань, за якими вони оцінювалися. Завдяки допомозі з боку небайдужих розвідників-учасників АТО і активу клубу «Каскад» на всіх етапах було проведено якісне неупереджене суддівство.
Під час рейду групи (команди) повинні були на початку показати навики з розбірки-збірки АК -74, які були надані фастівським військкоматом. Оцінював цей етап заступник головного судді Олександр Котлін (учасник АТО, представник ТУБД «Спас-Україна»).
Після отримання наказу від головного судді Юрія Пустовія групи (команди,) орієнтуючись по карті, здійснювали проходження всіх точок, на яких виконувалися певні завдання. Переміщення вони повинні були здійснювати непомітно, оскільки на маршруті діяв «ворожий патруль» (Олександр і Денис Босюки та Владислав Лисенко – МВПСК «Каскад»). А на одній із точок необхідно було залишити свою «закладку».
На точці «Тунель», де суддівство здійснювали Анатолій та Микола Голішевські (МВПСК «Каскад»), групи повинні були непомітно підкрастися до «ворожого вартового» (Андрій Бардаков – МВПСК «Каскад») і, використовуючи навики рукопашного бою, «ліквідувати» його. Потім там же вони здійснювали підрив об’єкту з використанням наданих піротехнічних засобів.
В районі закинутого приміщення водо-насосної станції юні розвідники повинні були непомітно прокрастися на об’єкт і залишити там свою позначку, так, щоб вартовий (Володимир Поліщук – МВПСК «Каскад») їх не помітив. Навики скритного проникнення оцінював суддя Микола Карапота (МВПСК «Каскад»).
На маршруті групи також потрапляли в засідку, під час якої «ворог» (Артем Дяченко –МВПСК «Каскад») використовував піротехнічні засоби, а оцінювання дій груп проводив Сергій Ляпідевський (розвідник-учасник АТО).
На двох точках височини розвід групи непомітно здійснювали цілевказання на «ворожі» об’єкти. Їх навики оцінював Андрій Чехович (розвідник-учасник АТО).
На точці роботи снайперської пари, куди юні розвідники знову також непомітно прокрадалися, потрібно було протягом однієї хвилини здійснити два точних постріли (з перезаряджанням) по мішенях і знову також піти непомітними. Їх навики оцінювали Василь і Владислав Чередніченки (МВПСК «Каскад»).
На заключній точці групи здійснювали при несподіваному обстрілі надання домедичної допомоги своєму товаришу згідно отриманої вказівки від судді та евакуації пораненого на 500 метрів. Їх навики оцінював Ігор Шараєвський (МВПСК «Каскад»).
Після проходження етапу «Рейд» учасники самостійно організовували в лісі місце для ночівлі, готували собі їжу і організовували охорону табору.
О 5.30 другого дня всі групи висунулися в район території недіючої військової частини в місті Фастові. Завдяки сприянню Зовнішньої служби розвідки України учасники військово-патріотичної гри «Юний розвідник України» змогли скористуватися цією територією і провести неймовірно активні і цікаві бої з лазертагу. Їх завданням було захопити об’єкти, які охоронялися «ворожими» підрозділами, роль яких на себе взяли дорослі представники команд. Протягом трьох годин звучали «постріли» і вибухали імітаційні засоби в військовій частині. Озброєне лазерною зброєю юнацтво постійно маневрувало і штурмувало «ворожі» об’єкти. Лише завдячуючи своїм навикам з тактики юні розвідники виконали всі поставлені перед ними завдання.
Стомлені, але задоволені учасники гри вирушили на центральну площу міста до пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО і Майдану, де і відбулося закриття заходу. Учасники гри і організатори вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання і покладанням квітів. Потім всім учасникам було вручено пам’ятні відзнаки про захід (календарі, нашивки, сертифікати), керівникам клубів вручили подяки за сприяння підготовці молоді до служби в військовій розвідці, а суддям – сертифікати і презенти. Після цього за загальними підсумками проходження всіх етапів пройшло нагородження грамотами від Управління молоді та НПВ КОДА, кубками від відділу молоді та спорту Фастова та преміями від ГС ВОВПО наступні команди: за 4 місце – ВПК «Прикордонник» (Броварський р-н), за 3 місце – КВС «Spotter» (м.Бориспіль), за 2 місце – паланка УДЮТ «Січ» (м. Яготин). Переможцями військово-патріотичної гри «Юний розвідник України» стали вихованці молодіжного військово-патріотичного спортивного клубу «Каскад» (м.Фастів): Валентин та Олександр Кушнірюки, Олександр Гладун, Юрій Мацапура і Ірина Міщенко.
ГС «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» висловлює щиру подяку всім учасникам військово-патріотичної гри «Юний розвідник України», а особливо організаторам, суддям і іншим небайдужим українцям, які розуміють важливість виховання молодого покоління справжніх захисників України.

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі