ЮНИЙ РОЗВІДНИК УКРАЇНИ 2018

Вже традиційно третій рік поспіль на Фастівщині в Київській області проходить унікальна військово-патріотична гра «Юний розвідник України». Ініціатором і реалізатором цієї гри знову виступила громадська організація «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад»» (м. Фастів) в співпраці з громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ВОВПО) при фінансовій підтримці Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації.

Вже традиційно третій рік поспіль на Фастівщині в Київській області проходить унікальна військово-патріотична гра «Юний розвідник України». Ініціатором і реалізатором цієї гри знову виступила громадська організація «Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад»» (м. Фастів) в співпраці з громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ВОВПО) при фінансовій підтримці Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації. 
З 27 по 29 серпня 2018 року близько п’ятдесяти юних українських розвідників вступили в протиборство проти двох десятків «російських окупантів» на теренах Унавського лісу. Учасниками гри стали представники військово-патріотичних клубів з Київщини, Львівщини, Вінниччини та Полтавщини учнівського та дорослого віку: МВПСК «Каскад», ВПК «Форпост», ВПК «Прикордонник», ВПСТК «Боривітер», КЮДМ «Гвардія», ВСК «Гарт», ЯРО «УНСО», ВПК «Миротворець», ЯМРО «УНСО».
Всі учасники прибули на недіючу лісову базу ФСТ «Україна», де відбулося відкриття заходу згідно військових традицій. Учасників гри привітали і побажали перемоги представники Київського обласного управління юстиції, а організатор заходу керівник ГС ВОВПО і МВПСК «Каскад» Ю.Пустовій нагадав, що всі розвід групи протягом трьох днів будуть працювати повністю автономно без своїх керівників і організаторів. Тому після обіду для учасників гри був проведений брифінг із ознайомлення з картою місцевості, районами виконання навчально-бойових задач і способів зв’язку зі своїм командуванням (головним суддею). За сценарієм розвід групи повинні були провести розвідувальні і диверсійні дії в південно-західних околицях міста Фастова, яке було захоплено «російськими окупаційними військами».
О 14.00 розвід групи (5 осіб) почали виконання отриманого бойового наказу. Для початку вони показали свої навики на швидкість із розбирання і складання АК-74 в лежачому положенні (які були надані фастівським військкоматом) та в проходженні «тропи тихого ходу»», яку оцінював курсант академії національної гвардії Олександр Гарячий. Далі вони здійснили швидкий марш-кидок «у ворожий тил» на дистанцію 12 кілометрів, під час якого здійснили розвідку залізничного мосту в околицях села Волиця та двічі уникали попадання в «ворожу» засідку.
На ніч кожна розвід група в визначеному районі облаштувала у лісі свою тимчасову базу і з отриманого продуктового набору приготували собі вечерю, а на ранок – і сніданок. Цілу ніч кожна група охороняла свій табір, дотримуючись світлового і звукового маскування, оскільки їх вишукував «ворожий пошуковий загін». Деяким групам не вдалося уникнути виявлення, тому і були «атаковані» й отримали штрафні бали.
На другий день розвід групи отримали новий бойовий наказ і здійснили в першу половину дня шестикілометровий розвід-рейд навколо Потіївки.
Орієнтуючись по карті, здійснювали проходження всіх точок, на яких виконувалися певні задачі. Переміщення вони повинні були здійснювати непомітно, оскільки на маршруті діяли «ворожі» мобільні патрулі (Валентин Кушнірюк, Владислав Лисенко, Олександр Гладун, Руслан Луценко, Тетяна і Даша Паламарчуки, Юлія і Остап Курівські – МВПСК «Каскад»). 
Під час рейду юним розвідникам потрібно було знайти два об’єкта на околицях Потіївки і встановити на них «радіо-маяки»; також виявити і зробити фотофіксацію «ворожих» постів на перехрестях лісових доріг і біля переїзду (Олександр і Денис Босюк – МВПСК «Каскад») та на залізничному мості (Микола Голішевський – МВПСК «Каскад»). 
На точці роботи снайперської пари, куди юні розвідники знову також непомітно прокрадалися, потрібно було протягом однієї хвилини здійснити два точних постріли (з перезаряджанням) по двох «ворожим чатовим» і знову також піти непомітними. Їх навики оцінювали Федір Водянюк (ВПК «Форпост) і Євген Лемешенко (МВПСК «Каскад»).
В районі «підриву на міні» одного із розвідників група надавала домедичну допомогу та евакуацію пораненого на 300 метрів. Їх навики оцінювали Вікторія Лубінцова (ВПК «Прикордонник») і Євген Сокур (КЮДМ «Гвардія»).
На маршруті юні розвідники також потрапляли в засідку, під час якої «ворог» використовував піротехнічні засоби і страйкбольні автомати (Максим Цюцюра, Володимир Поліщук, Павло і Максим Футерники –МВПСК «Каскад» та Сергій Савченко – Самооборона майдану Фастівщини).
Після короткого відпочинку на своїх тимчасових базах і перекусу харчовим пайком розвід групи отримали новий наказ на диверсійні дії в районі залізничних шляхів між Житомирським і Козятинським напрямками. Вони, подолавши три кілометри, повинні були: підірвати тунель під залізницею; викрасти електронний носій із автоматичної станції РЕБ; знищити чатового на «ворожому» спостережному посту і замінувати його. Майже всі команди виконали поставлені задачі, незважаючи на велику втому і настання сутінків. Знову отримавши харчові закладки, групи заночували на своїх тимчасових базах.
На ранок третього дня, незважаючи на дощ, групи почали згортання своїх таборів і висунулися на останній етап гри. Задачею для зведеного розвід загону «Примари» було захопити базу, яку охороняли «російські десантники» (інструктори, вихованці клубу «Каскад» та їх батьки). Протягом чотирьох годин звучали «постріли» і вибухали імітаційні заряди. Озброєне лазерною зброєю (яку неодноразово надає пейнтбольний клуб «Гепард») юнацтво, постійно маневрувало і штурмувало «ворожі» позиції. Лише завдячуючи своїм навикам з тактики, юні розвідники двічі захопили та утримували «ворожу» базу.
Стомлені, але задоволені учасники гри після обіду вишикувалися на закриття Відкритої військово-патріотичної гри «Юний розвідник України». Керівники команд висловили свої враження від невтомних дій юних розвідників, поставили до прикладу пам’ять загиблих українських розвідників як взірець наслідування героїзму та подякували організаторам за цікавий захід. Клуб «Каскад» привітав керівників команд подяками, історичною книгою і календарями від ССО. Потім командам вручили календар клубу «Каскад», плакат ССО, сувенір від розвідника – учасників АТО, а кожному учаснику – нагрудні нашивки гри і календар ГС ВОВПО.
Після цього за загальними підсумками проходження всіх етапів були вручені грамоти і кубки наступним командам: ВСК «Гарт» (Вінницька обл.) – 3 місце; ВПК «Прикордонник» (Київська обл.) – 2 місце; ВПК «Форпост» (Вінницька обл.) – 1 місце. 
Керівний склад МВПСК «Каскад» і ГС ВОВПО висловлює щиру подяку всім учасникам військово-патріотичної гри «Юний розвідник України», суддям, помічникам і іншим небайдужим українцям (Ярославу Машляківському, Василю Щуру, Андрію Скиданенку), які розуміють важливість виховання молодого покоління справжніх захисників України.

Новина в ФБ

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі