Змагання “Юні соколи Маргелова”

Вже багато років на Україні існують і успіш¬но функціонують військово-патріотичні клуби, діяльність яких спрямована на надання дітям і молоді початкових навичок з десантної підготовки та формування у вихованців патріотичного світогляду в дусі української «десантури».

Вже багато років на Україні існують і успіш¬но функціонують військово-патріотичні клуби, діяльність яких спрямована на надання дітям і молоді початкових навичок з десантної підготовки та формування у вихованців патріотичного світогляду в дусі української «десантури». З 23 по 25 грудня 2016 року в Полтавській області відбулися перші Всеукраїнські змаган¬ня юнаків віком від 10 років з військово-спор¬тивної підготовки «Юні соколи Маргелова». Мета змагання – широка популяризація військової служби, створення майданчика для перевірки рівня підготовленості юних «десант¬ників» з усієї України та створення умов для налагоджування співпраці десантних клубів. Змагання були приурочені дню народження В. П. Маргелова – воєнноначальника, укра¬їнця за походженням, який уособлював цілу епоху розвитку і становлення ВДВ. Це над¬звичайно важливий новий проект десантного клубу «Гвардія» (м. Кременчук) в співпраці з ідентичним клубом із м. Хорола, які входять до «Всеукраїнського об’єднання військово-па¬тріотичних організацій» (ВОВПО). У змаганнях приймали участь команди КЮД «Гвардія» (м. Хорол), ВПСК «Каскад» (м. Фастів), ВПК «Патріот» (м. Золотоноша), ВПК «Ніхто, крім нас» (м. Тараща), ДСК «Маргеловець» (м. Харків), КЮДМ «Гвардія» (м. Кременчук) та команда Кременчуцького медичного коледжу ім. В. І. Литвиненко «Магнолія». У програмі змагання було декілька етапів. Юні десантники показували навички зі стройової підготовки, зі стрільби з пневма¬тичної гвинтівки на влучність, з виконання складного комплексу силових вправ на час, з подолання імпровізованої смуги перешкод, зі швидкісного заряджання магазину автомату, з розбирання та збірання автомата Калашни¬кова (лежачи, стоячи і на осліп), з орієнту¬вання на місцевості, метання ножа, надання медичної допомоги пораненому і його евакуація з використанням вибухової імітації і екстремальних умов. На жаль, за відсутності необхідної матеріальної бази організатори не змогли знайти парашути для етапу складання парашута і організувати швидкісну стрільбу. Діти з різних клубів мали можливість ближче познайомитись один з одним та обмінятися досвідом. Також треба відзначити, що більшість учас¬ників змагань є представниками «Всеукра¬їнського об’єднання військово-патріотичних організацій», яке створене як ефективний майданчик популяризації та розвитку військо¬во-патріотичного виховання в Україні. За результатами змагань перше місце по¬сіла команда із міста Кременчука (КЮДМ «Гвардія»), друге виборола команда із міста Хорола (КЮД «Гвардія»), а третє місце здобула команда із міста Фастова (ВПСК «Каскад»). Також команда із міста Таращі ВПК «Ніхто, крім нас» виборола перше місце в категорії «14+». Змагання виявилися дуже цікавими і на¬сиченими, а організатори – професійними і турботливими. На сьогодні це лише перший крок започаткованого проекту, а змагання, як щорічний захід для військово-патріотичних організацій з десантною підготовкою, вже внесені в план-календар всеукраїнських за¬ходів ВОВПО на 2017 рік.

Тематична вкладка до журналу «Оборонний вісник» – «Захист Вітчизни» (№1 (10) січень 2017

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі