Таборування

Таборування

Таборування – інформаційні матеріали про оборонні табори, вишколи та мандрівні проєкти для дітей і молоді України від учасників спілки.

Таборування є заключним і тому дуже важливим  елементом в навчання дітей та молоді протягом року під час здійснення військово-патріотичного виховання, зокрема під час проведення початкової військової підготовки. Саме на таборах юні вихованці потрапляють в ізольоване від буденного світу середовище, де вони відчувають необхідність в активізації свого психологічного, фізичного та інтелектуального стану для досягнення поставленої мети табору. А головною метою проведення таборів військово-патріотичних організацій (клубів) ГС ВОВПО переважно є організація активного відпочинку дітей та молоді через заходи з утвердження оборонної стійкості, формування братерства та практичного випробування психологічної загартованості, фізичної витривалості і вдосконалення набутих навичок з початкової військової підготовки.

Дуже важливий вплив табору військово-патріотичного спрямування проявляється в формуванні самостійності юної особистості і дієвості в складі напіввійськового колективу. На таборі діти та молодь починають активно проявляти свої здібності і виявляти нові. З’являються нові друзі з різних куточків України, формуються комунікаційні молодіжні мережі. Через спільне  подолання певних труднощів і досягнення певних результатів виникає певне молоде військове братерство, яке на кожному новому таборі стає все міцнішим і масштабнішим.

Вкрай важливу роль такі табори відіграють і в реабілітації ветеранів війни та учасників бойових дій через їх залучення до щоденного спілкування з молодим поколінням, яке бачить в сучасних героях взірець для наслідування. Ветерани разом відпочивають, діляться знаннями з військової справи і не тільки та отримують повагу від учасників табору, що є важливим для людей, що пройшли через жахіття війни.

Кожна військово-патріотична організація (клуб), що входить в спілку, проводить табори різного формату. Переважно вони відбуваються в канікулярний період (не лише літом), і до них можуть бути залучені не тільки свої вихованці, а й інші діти та молодь, яким цікава тематика табору. Зокрема, після 2014 року часто такими новими учасниками стають діти захисників і захисниць України та переселенці з окупованих територій.

ГС ВОВПО пишається унікальними таборами всеукраїнського рівня, які ефективно втілюють вже не один рік організаціями спілки на всеукраїнському рівні:

  • всеукраїнський військово-патріотичний вишкільний табір «Юний пластун (розвідник)» (Молодіжний військово-патріотичний спортивний клуб «Каскад» з міста Фастова);
  • всеукраїнський військово-патріотичний вишкільний табір «Щит і меч» (Військово-патріотичний клуб «Форпост» з міста Ямпіль);
  • всеукраїнський табір юних миротворців (Клуб юних десантників та миротворців з міста Кременчук).