Мета: навчання через засоби гри та перевірка навичок і здібностей серед вихованців військово-патріотичних клубів (організацій), гуртків та закладів освіти з військовим профілем в напрямку початкової військової підготовки, навиків виживання, фізичної загартованості та дій в екстремальних умовах. Вивчення героїчної військової історії України через використання в сценарії (легенді) змагання, гри чи табору відображення історичних подій та української героїки
«ВОЯЦЬКИЙ ДУХ» – програма Всеукраїнської військово-патріотичної гри та військово-вишкільних таборів.
Рівень проведення: регіональний та всеукраїнський.
Мета: навчання через засоби гри та перевірка навичок і здібностей серед вихованців військово-патріотичних клубів (організацій), гуртків та закладів освіти з військовим профілем в напрямку початкової військової підготовки, навиків виживання, фізичної загартованості та дій в екстремальних умовах. Вивчення героїчної військової історії України через використання в сценарії (легенді) змагання, гри чи табору відображення історичних подій та української героїки.
Завдання:
· Популяризація серед дітей та молоді військово-патріотичного виховання та готовності захищати цілісність і незалежність України зі зброєю в руках.
· Формування національно-патріотичного духу, пошани до героїзму захисників України та ствердження приналежності до української молодої патріотичної спільноти.
· Перевірка підготовленості дітей та молоді в напрямку початкової військової підготовки, виживання, фізичного і морально-вольового загартування.
· Відбір найкраще підготовлених вихованців військово-патріотичних організацій для їх послідуючого просування в напрямку навчання в військових закладах.
· Спонукання юнацтва щодо прояву командного духу та визначення лідерських здібностей у молодого покоління.
· Здруження учасників проекту між собою для поширення комунікації між молоддю різних регіонів.
· Поліпшення фізичної та психологічної підготовленості допризовної молоді за стандартами НАТО і бойового досвіду АТО і ООС.
· Удосконалення навичок дій в екстремальних ситуаціях та надання допомоги постраждалим.
· Залучення молодого покоління до здорового способу життя і формування позитивного світогляду.
Вид заходу:
Загальна гра – 2-5 денні гра (змагання), які відбуваються на базі військової частини (стаціонарного табору) з метою ознайомлення учасників з умовами військової служби. Будується на ефективній моделі перевірки навичок та вмінь учасників заходу по загальних темах початкової військової підготовки та прикладних військових видах спорту. Проведення випробувань на виконання командних завдань (етапів) з метою загартування командного духу і поширення серед дітей та молоді бажання прагнути гартуватися в цьому виді випробувань, що має життєве використання. Учасники – вихованці (команди) із військово-патріотичного середовища (військово-патріотичні клуби, гуртки та освітні заклади з військовим профілем) віком 11-13 та 14-17 років.
Спеціалізована гра – 3-7 денні гра (змагання), які відбуваються на базі військової частини або наметового табору з метою ознайомлення учасників з умовами військової служби та вмінням самоорганізовуватися. Будується на перевірці навичок та вмінь учасників по певних темах військової підготовки, що орієнтовані на певний рід військ. Проведення випробувань на виконання індивідуальних і командних завдань за ускладненою програмою з метою відбору краще підготовлених майбутніх військових і мотивації до вступу в військові навчальні заклади або служби за контрактом в конкретних родах військ. Учасники – вихованці (команди) із військово-патріотичного середовища (військово-патріотичні клуби, гуртки та освітні заклади з військовим профілем) віком 14-17 років.
Тактична (теренова) гра – 1-3 дення рольова (сценарна) гра, яка відбувається на полігоні (відкритому терені) за чіткими військовими або квестовими правилами. Всі ігри відповідають леґенді або конкретно темі дня з використанням історичних подій. Гра може бути як індивідуальною, так і командною або змішаною в залежності від поставлених завдань згідно сценарію. Учасники – вихованці (команди) із військово-патріотичного середовища віком 14-21 рік.
Військово-вишкільний табір – 7-21 денний вишкіл на базі наметового (стаціонарного) табору або військової частини з метою ознайомлення учасників з військовим побутом, розпорядком дня, проведення військового навчання з фаховими спеціалістами по визначених темах, психологічно-вольового загартування учасників, щоденного фізичного та національно-патріотичного виховання, згуртування учасників в єдину команду, виявлення особистих здібностей і лідерських якостей серед учасників. Учасники – вихованці (команди) із військово-патріотичного середовища (військово-патріотичні клуби, гуртки та освітні заклади з військовим профілем) віком 11-13 та 14-17 років.
Модель гри:
Організаційний комітет заходу: керівник, спеціаліст з бухгалтерського обліку, судді (споглядачі), обслуговуючий персонал (за потреби самостійного харчування).
Термін: 1-7 денний захід на певній території
Кількість учасників: від 50 до 300 осіб
Місце проведення: стадіон (тир) або природня місцевість; територія військової частини чи полігон.
Місце проживання: наметовий або стаціонарний табір (санаторій); казарми військової частини тощо.
Харчування: особисте приготування з наявним харчоблоком і персоналом; в закладах (підприємствах) харчування.
Транспортування: самостійне; доставка замовленим транспортом; компенсація самостійного транспортування.
Підсумкові елементи: відзнака про здобутки на заході (диплом, медаль (значок), кубок, подарунок); сувенір учасника (диплом учасника, нашивка, футболка з логотипом, плакат тощо).
Етапи гри:
1. Представлення команди «Визитівка»
2. Фізична підготовка
3. Стройова підготовка
4. Військовий рукопаш
5. Стрільба з ПМ
6. Стрільба з АК.
7. Метання гранати в групу супротивника
8. Обкатка танком з метанням ПТГ
9. Розбирання-збирання АК на час в положенні сидячі на колінах
10. Виживання
11. Орієнтування на місцевості по карті
12. Снайпінг
13. Контрзасадна підготовка
14. Підрив об’єкта
15. Психологічна смуга перешкод
16. Захоплення ворожого об’єкту
17. Розмінування дороги
18. Тактика підрозділу в бою
19. Знищення об’єкта РПГ
20. Військовий рукопаш
21. Домедична допомога в умовах бою
22. Радіодисципліна
23. Цілевказання
24. Тактична гра “Сполох” з використанням лазертага
Результат заходу: вибудова єдиної ефективної моделі перевірки рівня підготовленості молодого покоління захисників України та створення серед дітей та молоді спонукаючої мотивації щодо військового, фізичного та психологічного загартування.
Модель військово-вишкільного табору:
Організаційний комітет заходу: керівник, спеціаліст з бухгалтерського обліку, виховними, інструктори з дисциплін, обслуговуючий персонал (за потреби самостійного харчування).
Термін: 7-21 денний захід на певній території
Кількість учасників: від 20 до 100 осіб
Місце проведення: наметовий (стаціонарний) табір або військова частина (полігон) з бажаною наявністю водойми для плавання.
Матеріальна база: навчальні макети, засоби та зброя; оргтехніка (особливо відео проектор); фліпчарти або дошки; тренувальне спорядження (згідно теми занять).
Харчування: особисте приготування з наявним харчоблоком і персоналом; в закладах (підприємствах) харчування.
Транспортування: самостійне; доставка замовленим транспортом; компенсація самостійного транспортування.
Підсумкові елементи: відзнака про здобутки на заході (диплом, значок, нашивка, подарунок); сувенір учасника (диплом учасника, футболка з логотипом, плакат тощо).
Програма табору: заняття проходитимуть за програмою етапів гри і використання різноманітних тактичних (теренових) ігор.
Результат заходу: загартування в літніх (зимових) таборах військово-патріотично налаштованих дітей та молоді, які відчують на собі військовий побут та дисципліну, отримають практичні знання з початкової (спеціалізованої) військової підготовки, проявлять свою особистість і елементи лідерства в тісному колективі при спільному подоланні випробувань і завдань.