Навчання для інструкторів

Навчання для інструкторів

Навчання для інструкторівметодичні розробки, навчальні програми та курси з неформальної освіти щодо  підготовки (підвищення кваліфікації)  виховників (фахівців) з формування оборонної свідомості та інструкторів з початкової військової підготовки.

Поринаючи в історію створення ВОВПО, можна зазначити, що ідея створення спілки була започаткована керівниками різних військово-патріотичних організацій на Київському обласному інструкторсько-методичному зборі, що проходив восени 2015 року в місті Фастові. А першим заходом, організованим спілкою, зокрема в співпраці з Міністерством молоді та спорту України, був всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар «Кузня захисників України», який мав на меті підготовку та навчання за єдиними стандартами інструкторів з військово-патріотичного виховання.

Тому питання підготовки інструкторів та виховників є одним із першочергових завдань спілки і активно впроваджується щорічно через різноманітні заходи. Зокрема, для молоді військово-патріотичних організацій, які виявили бажання стати інструкторами, був створений і впроваджений військово-патріотичний вишкіл «Школа молодших інструкторів та командирів».

Для підготовки інструкторів і виховників ми використовуємо всесвітньо визнані принципи навчання, які поєднані з унікальними методиками, набутими практичним досвідом. Навчальні програми підготовки та підвищення кваліфікації інструкторів створюються відповідно до українських стандартів підготовки інструкторів із загальновійськової підготовки на ціннісних орієнтирах державної політики з утвердження національної та громадянської ідентичності. Через поєднання курсів з практичною роботою інструктори розвивають персональні якості, які спрямовують на вдосконалення викладацьких здібностей. Усі учасники програм отримують відповідну оцінку щодо своїх досягнень і набутого рівня підготовки, щоб задовольнити всі свої потреби в подальшій роботі. Ми прагнемо створити позитивне навчальне середовище, яке активно мотивує і сприяє професійному зростанню. Кожен інструктор відчуває себе частиною потужного військово-патріотичного руху, що сприяє розвитку творчої професійної поведінки, вдосконалення освітніх практик та активної участі в процесі формування готовності населення до національного спротиву безпекової та військовій агресії інших держав.

Ми проводимо навчання лише для громадян України, юнаків та дівчат з 14 років (молоді інструктори), чоловіків та жінок, які вмотивовані, зацікавлені вдосконалювати свої навички і готові ділитися своїм досвідом з однодумцями. Зокрема, пріоритет надається ветеранам війни; тим, хто має досвід участі у бойових діях;  хто має досвід проходження військової служби; хто пройшов загальновійськову підготовку (для неповнолітніх – початкову; для повнолітніх – базову) та має досвід передання знань і навичок або  має досвід організації та управління колективом.

Ті, хто володіють необхідними базовими знаннями і навичками, проходитимуть програму підготовки інструктора та будуть сертифіковані. Ті ж, кому бракуватиме необхідних базових знань і навичок, отримають основи з базової підготовки інструктора без сертифікації.

Підготовка проходить різними методами та формами за накопичувальною системою оцінювання, як очною формою (семінари, вишколи, тренінги, курси), так і дистанційно.

Після завершення повного навчання або фахової підготовки (підвищення кваліфікації) особа, що закінчила курс підготовки з позитивними результатами, стає сертифікованим інструктором, та її дані будуть внесені в загальноукраїнську базу фахівців з військово-патріотичного виховання.

Зокрема ще одним із успішних всеукраїнських заходів з підготовки інструкторів, крім інструкторсько-методичного семінару «Кузня захисників України»  став суддівський семінар «Військовий терен». Його мета – підготовка з числа інструкторів і фахівців військової справи суддівські бригади для оцінювання військово-патріотичних ігор різного рівня, зокрема всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух», гри «Джура».

Також в період карантину був запущений для представників громадськості  та закладів середньої і позашкільної освіти онлайн семінар «Як створити військово-патріотичний гурток».