Всеукраїнська військово-патріотична гра “Вояцький дух” 2021 року

Традиційно в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна» імені Ярослава Мудрого пройшла Всеукраїнська військово-патріотична гра «Вояцький дух» в період з 16 по 19 вересня 2021 року.

Традиційно в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна» імені Ярослава Мудрого пройшла Всеукраїнська військово-патріотична гра «Вояцький дух» в період з 16 по 19 вересня 2021 року.
Це – унікальна мілітарна гра для патріотичного юнацтва віком від 14 до 17 років, яке марить військовою службою і готове в майбутньому стати на захист України. Основними завданнями гри стали: організація для учасників військово-патріотичної гри відпрацювання практичних знань, умінь і навичок з військових спеціалізацій; залучення молоді до заходів національно-патріотичного спрямування, зокрема у напрямі популяризації військової служби та збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України; всебічне впровадження засад національно-патріотичного виховання молоді в різних військово-патріотичних організаціях, гуртках та спеціалізованих закладах освіти.
Завдяки фінансовій підтримці Міністерства молоді та спорту України через конкурс проектів з національно-патріотичного виховання організатори змогли запросити на гру цього року тридцять команд з 17 регіонів України, які представляли військово-патріотичні клуби (організації). Також в грі змогли прийняти участь військово-патріотичні гуртки, ліцеї з посиленою військовою підготовкою та рої джур завдяки тому, що ця гра стала основою для Джури-Оборонець і ввійшла до плану–заходів Міністерства освіти та науки України.
Головним організатором заходу виступила громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» в співпраці з Управлінням цивільно-військового співробітництва Сухопутних військ ЗСУ, 169-им Навчальним центром Сухопутних військ ЗСУ, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (МОН).
Традиційно для учасників, які приїжджають до Києва, організовується національно-патріотична екскурсія. Так, учасники мали змогу відвідати Національний музей історії України у Другій світовій війні та ознайомитися з експозиціями АТО та іншими.
Вже в Навчальному центрі учасники гри були радо прийняті зенітним полком, який забезпечив якісне проживання та побут. Забезпеченням проведення етапів зайнявся трьохсотий полк на весь період гри. А якісне харчування організував ФОП Бондаренко Л.Л. в місцевому закладі освіти.
Традиційно урочисте відкриття гри «Вояцький дух» відбулося на центральному плацу 169-го Навчального центру «Десна» Сухопутних військ ЗСУ, де тридцять команд співом державного гімну під акомпанемент військового духового оркестру. Учасників гри привітали головний суддя гри Юрій Пустовій, заступник начальника 169-го Навчального центру «Десна» п.п-к Олександр Сагайдак та військовий капелан отець Олександр. Їм побажали успіхів в здобутку найкращих результатів в усіх двадцятьох двох етапах гри і відчути гордість, що вони нащадками героїчних українських вояків давнини і сьогодення.
Команди, які були поділені на дві роти, відразу приступили до виконання етапів гри – «загальна підготовка». Так, юнацтво однієї роти демонструвало свою фізичну міць в підтягуванні на перекладині і відтисканні на брусах, демонструвало виправку в стройовій підготовці, вправлялося в прийомах з військового рукопашу при захисті від нападу супротивника з різною зброєю (ніж, пістолет, автомат). Паралельно іншій роті військові провели екскурсію та розповіли й показали озброєння та техніку навчального центру.
Вже після вечері в військовому клубі команди показували свої виступи-презентації в єдиному не мілітарному етапі – «Візитівка». Більшість команд впоралося з завданням креативно і творчо, розповівши про свою організацію, про історію виникнення і напрямки діяльності, та показали практично, чого навчаються.
За результатами першого дня найкращі результати в етапах показали команди: Фізична підготовка – КЗ “Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді” Херсонської облради; Військовий рукопаш – ГО «Військово-патріотичний клуб «Форпост» м. Ямпіль; Стройова підготовка та Візитівка – КЗ «Миколаївський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».
Другий день розпочався з етапів бойової підготовки. Учасники гри демонстрували свою підготовленість в стрільбі на влучність з бойової зброї (пістолет Макарова та автомата Калашникова), де кращими стали команди ГО «Військово-спортивний клуб «Характерник» та Ліцей №66 Львівської міської ради. Також молодь показала вправність в метанні навчальної гранати в «групу супротивника» (кращі – команда “Соколи” Рубіжанського ліцею) та в розбірці і складанні автомата на час в положенні сидячи на колінах (кращі – команда КЗ «Острозький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Івановича Острозького” Рівненської облради).
Найбільш яскравим враженням для юнацтва був етап «Обкатка танком». Для початку з учасниками фахові військові провели заняття з виконання цієї вправи – інструктаж (переповзання під танком) і вже тільки потім обкатка танком із метанням макету гранати в танк. Всім дуже сподобалося відчути адреналін, коли над тобою проїжджає багатотонна броньована «фортеця». Зокрема дівчата показували найкращі результати. Кращий результат показала команда Негровецької ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В.Росохи.
Після обіду для учасників був проведений брифінг по умовах участі в етапах третього дня – «На марші». Детально була проведена робота безпосередньо з командирами команд.
Зважаючи на значне погіршення погодніх умов, керівництво гри запропонувало керівникам вирішити питання стосовно етапу «Виживання». Колективно майже одноголосно було прийнято даний етап не проводити.
Вранці команди після детального інструктажу від заступника головного судді Юрія Хмарука розпочали свій рух по маршруту з періодичністю в 10 хвилин одна за одною. Цілий день юнацтво провело на тактичному полі, здійснюючи марш по визначеному маршруту і виконуючи завдання на десятьох етапах.
На етапі «Підрив об’єкту» команди демонстрували навики тактичного підходу групою до визначеного об’єкту (будівля) і здійснення імітації її підриву за допомогою безпечних піротехнічних засобів.
На етапі «Контр-засадні дії» учасники попадали в засідку, яку імітували військовослужбовці, використовуючи холості набої. Команди убезпечувалися від обстрілу «ворожої» засідки, здійснювали оборонні дії і тактичний маневр на фланговий обхід ворожої позиції з метою її знищення.
Кращими в цих двох етапах показали себе вихованці Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
На етап «Снайперська підготовка» вся команда непомітно переповзала до місця ведення вогню, де кожен учасник здійснював один постріл з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по «ворожому спостерігачу». Після виконання завдання команда непомітно відходила. Кращою снайперською командою стали вихованці з ГО «Дозір Крук» з Чернігівщини.
На психологічній смузі перешкод команди ділилися на трійки і групами проходили близько двадцяти елементів смуги з тактичним прикриттям один одного. В цей момент створювалися умови присутності бою – обстріл холостими набоями і підрив піротехнічних засобів. Кращими себе показали учасники команди військово-патріотичного клубу «Форпост».
В «зоні обстрілу» в клубах димової завіси команди показували навики надання тактичної домедичної допомоги пораненому в червоній та жовтій зоні та його евакуацію в зелену. Етап є одним зі складних, оскільки тут важлива не тільки згуртованість команди і тактична робота, а і дотримання алгоритмів і правил надання домедичної допомоги пораненому. Кращими ці знання і навики продемонстрували вихованці ГО «ОТГ-23» м. Шепетівка.
На етапі «Саперна підготовка» головним завданням для команд було, переповзаючи, виявити щупом закопані протитанкові міни на ділянці дороги та позначити їх, поки інші члени команди здійснювали прикриття. Такий етап вимагає уважності і злагодженості команди.
На етапі «Коригувальник» важлива була саме робота командира команди і «радиста» – цілевказання об’єктів за азимутом і дистанцією та радіопередача даних в «штаб».
В цих обох етапах кращі результати знову показали вихованці Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Захоплюючим завданням для команд виявився етап «Захоплення ворожого об’єкту». Юнацтво повинно було непомітно підібратися до будівлі і, виявивши вартового, «ліквідувати» його прийомом військового рукопашу з використанням ножа, а потім знайти секретний документ і тактично здійснити відхід. Завдання виявилося дуже складним для деяких команд. Та краще з цим завданням впоралася команда ліцею №66 Львівської міської ради.
На етапі «Знищення цілі з РПГ» команди, розділившись на трійки, показали тактичні навики дій «штурмової групи». Використовуючи макет РПГ з лазерним випромінювачем, вони імітували знищення танку, а судді додавали реалістичності, застосовуючи піротехнічні засоби для ефекту пострілу. Краще за всіх спрацювала команда Бузького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з Миколаївщини.
В касках, в бронежилетах і з справжніми автоматами хлопці і дівчата демонстрували свої навики в володінні зброєю, зайнятті правильних позицій для стрільби і згуртованості на етапі «Тактичній дії підрозділу в бою». Цей етап відрізняється злагодженістю дій всіх членів команди і знанням сучасної тактичної підготовки солдата в бою. І найвищий рівень підготовленості показала команда ГО «МВПСК «Каскад» м. Фастів.
Динаміка етапів була потужною, а погода була примхливою. Тому команди поверталися в казарми дуже втомленими. Але жоден з учасників не проявив слабкості, а навпаки – всі позитивно відгукувалися про можливість отримати неймовірні відчуття при виконанні навчально-бойових завдань, як у військових. Присутній на грі директор УДЦНПВКТУМ Сергій Неділько високо оцінив задум гри та її реалізацію. Він ще раз запевнив, що досвід гри «Вояцький дух» є зразком для впровадження військової складової в всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). І цьому підтвердженням стала участь декількох команд закладів освіти, які займаються грою «Джура».
Четвертого дня відбувся останній етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» – тактична гра «Сполох» (тактична гра з лазерним озброєнням). Команди були поділені на два тактичних загони і отримали задання виявити супротивника і знищити, захопивши його позиції. Використовуючи свої тактичні навики і завчасні домовленості між командами про спільні дії, тактичні групи по черзі здійснювали атаки і успішно захоплювали позиції супротивника. Бої були цікавими, бо кожна команда, воюючи проти досвідченого «супротивника», намагалася показати суддям свої вміння і при цьому якнайменше втратити свій особовий склад.
Вже після обіду відбулося закриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» в клубі трьохсотого полка в зв’язку зі значним погіршенням погоди. Заступник начальника Навчального центру підполковник Олександр Сагайдак привітав учасників з проходженням всіх етапів і підтвердженням готовності захищати Україну. Головний суддя Юрій Пустовій подякував керівникам, суддям та учасникам за їхню активну громадську позицію і патріотизм та побажав продовжувати загартовувати молодь бути готовою захищати Україну від військової агресії ворожих країн.
Керівникам команд та суддям гри були вручені подяки за активну участь в формуванні у молоді готовності стати на захист України. Також подяки були вручені відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту, командуванню 169-го НЦ Сухопутних військ ЗСУ, керівництву УДЦНПВКТУМ, особовому складу в/ч А1414 і А3435. Учасникам команд були вручені пам’ятні дипломи. Також всі отримали брендові маски гри (ще в перший день) та календарі на 2022 рік «Вояцький дух».
На останок командам, які показали кращі результати на етапах, були вручені грамоти. За загальними результатами суми зайнятих місць в всіх етапах гри були вручені кубки: 3 місце – команда Миколаївського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді; 2 місце – команда Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою; 1 місце – команда Бузького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Звичайно, вже традиційно учасники фотографувалися, обмінювалися враженнями і не хотіли прощатися, бо саме такий військовий гарт їх об’єднує в одну спільноту прогресивної вольової молоді і зрощує в них вояцький дух патріотів України.
Безпосередню підготовку та керівництво грою здійснювало керівництво ГС ВОВПО – Юрій Пустовій, Наталія Топчій та Михайло Ковальчук. А допомогли їм організувати якісне суддівство представники команд і волонтери, які за декілька тижнів до гри пройшли теоретичне навчання на вебінарах «Військовий терен – вояцький дух»: Юрій Хмарук, Едуард Яцук, Олена Драчук, Євген Сокур, Станіслав Малець, Сергій Водянюк, Ярослава Проценко, Дмитро Білан, Євгеній Ломако, Богдан Манжуленко, Сергій Прокоф’єв, В’ячеслав Курган, Андрій Олійников, Андрій Базан, Наталія Стогнієнко, Євген Окінчиць, Михайло Виноградов, Василь Велебнік, Зиновій Білецький, Сергій Забавський, Сергій Копійка, Ігор Тимощук, Володимир Воронцов, Олександр Щасливцев, Вадим Топилін, Сергій Меркотан, Андрій Дєміхов, Ігор Леоненко, Михайло Василевський, Олексій Куцих, Микола Бердник, Костянтин Сачеєв. Організатори щиро дякують всім суддям за віддану роботу на етапах.
Організатори заходу дякують Міністерству молоді та спорту (відділ НПВ) за надане фінансування проекту та всім організаціям і патріотам України, хто сприяв проведенню Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух».

Попередні події

Всеукраїнський форум “Досвід мужніх України” 2021 року

Україна вже восьмий рік знаходиться в неоголошеній російсько-українській війні, має окуповані території і тисячі загиблих громадян, зокрема свох захисників. І восьмий рік питання національної безпеки і оборони є головним питанням держави.

Читати далі…

Читати далі